Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Şiddette 7 bin öğrenciye ulaşıldı


MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen akran zorbalığı konulu ‘’En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi’’ kapsamında merkez ilçelerin ardından Hendek’te 4 okulda seminer verdi.

Okul şiddeti

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Başkanı Ali Akıllı, “İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen projemizin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile işbirliği protokolü çerçevesinde okullarımızda okul şiddetini, disiplin olaylarını ve öğrencilerin özgüven kaybını önlemeye yönelik eğitimler yapıyoruz. Aynı zaman eğitim öğretim ortamlarının sağlıklı koşullarda gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Bugün itibariyle bin öğretmen 6 bin öğrenci olmak üzere 7bin kişiye akran zorbalığı üzerine seminer vermiş oluyoruz” dedi.

 

Engel olunmayan

MEB-DER Proje Ekibi üyesi Psikolojik danışman ve Rehber Öğretmen Hakan Tuncel, “Akran zorbalığı sadece fiziksel olarak değil psikolojik olarak da son derece tehlikeli ve önemli bir olaydır. Zorbalığa uğrayan çocukların özgüven kaybı, akademik başarısızlık ve depresyon gibi tüm hayatını olumsuz etkileyecek sonuçları olabiliyor. Maalesef yanlış bir anlayışla eğitici bulunarak ya da görmezden gelinerek engel olunmayan akran zorbalığı son derece yaygın bir davranış haline geldi. Birçok öğrenci her gün ya bizzat akran zorbalığına uğruyor ya da şahit oluyor. Bu konuda ne yapılacağını bilmeyen çocuklar için bu durum son derece can sıkıcı bir hal alıyor” diye konuştu.

 

Basın-medya

Tuncel, “MEB-DER olarak bizler sosyal sorumluk gereği bu konuda farkındalık oluşturmak istiyoruz ve bir çağrıda bulunuyoruz. Bizler dernek olarak üzerimize düşen tüm görevleri yapmaya hazırız. Şehrimizde eğitimi yönetenler, kanaat önderleri, basın-medya, kolluk kuvvetleri, okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tabi ki öğrencilerimiz hep birlikte bir gündem haline getirerek topyekün bir çalışma ile bu zorbalığı engelleyebiliriz” şeklinde konuştu.

 

İletişim için

En Yakın Arkadaşım Akranım Projesi içeriklerine ve proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili dokümanlara  www.akranzorbaligi.org ile www.mebder.org  web sitelerinden takip ve temin  edilebileceği açıklandı. 

23 Şubat 2018 , Cuma Bu haber toplam 907 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU