Günün Tarihi:30 Eylül 2020

Katlı Pazar bomboş


Fiyatların pahalı olmasından dolayı vatandaş Katlı Pazar’dan alışveriş yapmaz oldu.

İsyan

Mevsim şartlarının normalden sıcak gitmesine rağmen tezgahlardaki fiyatların düşmemesinden şikayet eden vatandaşlar artık alışveriş kriterlerini düşürdü. Esnaf ise geçen seneye oranla fiyatların yarı yarıya düşük olduğunu ama buna rağmen vatandaşın alışveriş yapmadığını hem üreticinin hem esnafın kazamadığından şikayet etti.

‘Kazanmıyoruz’

Katlı Pazar esnafları, “ Üretim var ama vatandaş almıyor. Geçen sene patlıcan, domates, salatalık 6 liraya satılırken  bu sene yarı fiyatına satılmaktadır. Ama buna rağmen satış olmuyor. Özellikle Çarşamba günleri vatandaş Çarşamba Pazarını tercih ediyor buralarda bomboş oluyor.  Bu durumda ne esnaf ne çiftçi kazanıyor” dediler.

Cepler yandı

Katlı Pazar Balıkçı esnafı ise bir türlü kış mevsiminin gelmemesi ve havanın sıcak olmasından dolayı balık azlığının yaşandığını belirtti. Bu durumda tezgahlardaki balık fiyatlarında artışın yaşanmasıyla hem vatandaşın hem balıkçı esnafının cebini yaktı.

Mevsimsel

Balıkçı esnaflarından Ahmet İncesu, “ İşlerimiz durgu. Balık hem az hem pahalı. Mevsimlerden dolayı havalar soğumayınca balıklar kaçtı. Vatandaşta fiyatı pahalı buluyor ve almıyor” dedi. Bir başka esnaf Kemal Koç, “ İşler çok düştü. Esnaf elektrik, su parasını ödeyemiyor. Havalar erken ısındığı için ve yağış olmayınca balıkta kalmadı” dedi.

Fiyatlar

Meyve ve sebze fiyatları şu şekilde; biber 4 tl, domates 3 tl, salatalık 3 tl, kabak 3 tl, patlıcan 4 tl, marul 2 tl, ıspanak 2,5 tl, pırasa 2,5 t, karnabahar 6 tl, lahana tane 3 tl, havuç 2 tl, yeşil soğan 1,5 tl, maydanoz 1 tl, beyaz bakla 6 tl, içli bakla 4 tl,  portakal 2,5- 3 tl, armut 2,5-3,5 tl, elma 2,5-3,5 tl, mandalına 5 tl, muz 6 tl, kivi 6 tl, çilek 10 tl, ayva 3,5 tl.

Balık tezgahlarındaki fiyat ise şu şekilde; uskumru 25 tl, Karadeniz levrek 25-30 tl, sardalya 7 tl, Karadeniz somon 20 tl, Norveç somon 50 tl, alabalık 3 tane 10 tl, istavrit 20 tl, Karadeniz hamsi 15 tl, kefal 15 tl, palamut tane 8 tl, mezgit 20-40 tl, çupra 30 tl, sazan kilo 12 tl. 

25 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 659 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU