Günün Tarihi:7 Mayıs 2021

Manidar zamanlama


Sivil Toplum Kuruluş ziyaretlerine devam eden Erenler İyi Parti Yönetim Kurulu Şemsettin Duman ve Yönetim Kurulu, Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Sebahattin Karasakal ve Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ziyaret

Pancar ekicilerinin sorun ve sıkıntıları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunan İyi Parti İlçe Başkanı Şemsettin Duman, “Kooperatif olarak ilimiz için, ülkemiz için büyük önem arz eden bu özelleştirmenin zamanlamasının ve ihale sürecinin manidar olduğunun bilinmesini isteriz. Şeker Fabrikalarının Cumhuriyetin ilk yıllarında kurulmaya başlandığı, kurulduğu bölgelerde hem tüketimi hem de çevreye sosyal ve ekonomik hareketlilik getirdiği ve çiftçilere Modern tarımı öğrettiğinin bilincindeyiz” ifadelerini kullandı.

‘Göz ardı edilmesin’

Bölgelerin sosyo ve ekonomik kalkınmalarına katkı sağlayan fabrikalarımızın özelleştirilmesinde; Kooperatiflerimizin göz ardı edilmemesini, işletme hakkının pancar kooperatiflerine devredilmesi ile hem ülke refahının, hem üreticilerin hem de tüketicilerimize fayda sağlanacağı, istihdamın artacağı ve özelikle köyden kente göçün önüne geçileceğini öngörmekteyiz” dedi. Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatif Başkanı Sebahattin Karasakal’da özelleştirmenin şeker fabrikalarına canlılık getireceğini ve devletin yükünün hafifleteceğini, bunu yaparken Pancar Kooperatiflerinin de göz ardı edilmemesinin gerektiğini ifade etti. 

25 Şubat 2018 , Pazar Bu haber toplam 570 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU