Ülkenin geleceği gençler27 Şubat 2018, Salı

Bilgi ve donanımlı

Program ile ilgili bilgilendirme yapan Sakarya AGD İl Teşkilatlanma Komisyon Başkanı Muhammet Öztopaloğlu, “Gayemiz, gençlerin inancı ve ideali uğrunda fedakârlık yapabilecek bilgi ve donanıma sahip olmasıdır. Geleceğimizin teminatı olan gençler için yapılan her çalışma geleceğe güvenle bakabilmeyi sağlar. Bugünün her bir genci bu ülke için; bu ülkenin geleceği demek yarınları demektir. Bizler Anadolu Gençlik müntesibi olarak teşkilatımızın motor gücü olan ve adından da anlaşıldığı gibi kıymetli gençlerimizdir. Bu vesile ile gençlerimizle ilgilenen ilçe yönetim kurulu üyelerimizle verimli bir eğitim kampı gerçekleştirdik” dedi.

Güzel ahlak

Güzel ahlakın gencin süsü olduğunu dile getiren Ömer Bektaş, “Önce ahlak ve maneviyat prensibi doğru algılanmalı ve anlatılmalıdır. En büyük ahlakın kula kulluğu reddetmek olduğu, maneviyatın da bu uğurda şehadet kararlılığında devam etmelidir. Eğitim sürecinin ilerleyen aşamalarında gencimiz iyinin, doğrunun, faydalının ve adil olanın hayata hâkim olması için bir plan ve program dâhilinde, hiyerarşik bir yapı içerisinde çalışmalarını devam ettiren ekibimizdeki yerini ve görevini ifade edebildiği gibi gereğini de yapıyor olmalıdır.”

Eğitim ve süreç

Adapazarı İlçe Başkanı Selman İskender, “Eğitim yalnızca okul sıralarından ibaret değil aksine bir ömür devam eden bir süreç. Gayesi insan yetiştirmek olan bir teşkilatın bir parçası olarak bizlerinde sürekli olarak kendimizi yenilemesi gerekli. Eğitimcilerimize şükranlarımı sunuyorum çok faydalı bir eğitim kampını geride bıraktık. İnşallah bundan sonraki süreçte ilçe yönetimleri olarak ilgilendiğimiz liseli ve ortaokullu kardeşlerimizle de bu tip organizasyonları gerçekleştireceğiz. Boşa harcayacak tek bir nefesimiz dahi yok” İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 605 defa okundu.

Resim Galerisi