Günün Tarihi:12 Ağustos 2020

Kavgasız bir Türkiye


Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım’a tebrik ziyaretinde bulundu. Memleketin huzura ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Eyüp Yıldırım, “Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz” dedi.

Ziyaret

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanlığı’na kongre sonrası, siyasi partilerden ve sivil toplum kuruluşlarından ziyaretler devam ediyor. Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ve beraberindeki heyet, Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Eyüp Yıldırım’a tebrik ziyaretinde bulundu.  Ziyarete, İsmail Ergül’ün yanı sıra DP Adapazarı Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Dinçer, Pamukova İlçe Başkanı Ahmet Bilaloğlu, Geyve İlçe Başkanı Basri Bölükbaşı, DP eski Serdivan İlçe Başkanlığı yapan Cengiz Karabaş’ta katıldı.

Görüş birliği

Memleketin huzura ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Eyüp Yıldırım, “Birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Kavgasız bir Türkiye istiyoruz. Birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Siyasi anlayışımızı bunun üzerine kurarsak, demokratik parlamenter sistemi bu çerçevede güçlendirirsek Türkiye büyük ölçüde huzura kavuşacaktır” diye konuştu. İnsanların düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri, yazabilmeleri ve konuşabilmeleri gerektiğini dile getiren İsmail Ergül’de, Yıldırım ile bu konuda büyük bir görüş birlikleri bulunduğuna dikkati çekti.

‘Bu memleket bizim’

Ziyarette, iki parti başkanı Dünya ve ülke gündemiyle alakalı pek çok konuda karşılıklı olarak birbirlerine görüşlerini ifade ettiler.  Misafirlerini kapıda karşılayan SP İl Başkanı Eyüp Yıldırım ziyareti için DP İl Başkanı İsmail Ergül ve arkadaşlarına teşekkür etti ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu memleket hepimizin. Biz bu memleketin içinde farklı kanaat ve düşüncelere sahip olsak da barış ve huzur içinde yaşamak mecburiyetindeyiz. Güvencemiz adaletin kamil manada tecelli etmesi. Farklı düşüncelerimiz kavgaya değil, aslında dostlukların pekişmesine vesile olması gerekir diye düşünüyoruz.”

 

3 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 575 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU