Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Türkiye’de bir ilk


Kadın Esnaf Ve Sanatkarlara destek olmak amacıyla Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) bünyesinde ‘Kadın Danışma Kurulu’ oluşturuldu.

Sosyal faaliyetler

SESOB'ta düzenlenen toplantının ardından projeye start verildi. Kurucu üyeler, ilk etapta kurulun görevleri, sorumlulukları, kimlerin görev alacağı ve nasıl göreve geleceği gibi konuları kapsayan tüzük hazırlayacak. SESOB yönetimi ile istişare halinde olacak kurul, aynı zamanda birliğin sosyal faaliyetlerini de belirleyip yönetecek.

Örnek

SESOB Başkanı Hasan Alişan, yaptığı açıklamada, kurulun esnaf ve sanatkar için çok ciddi görev üstleneceğini belirterek, “Türkiye'de bir ilke daha imza atıyoruz. Kadınımızın ne kadar üretken, ne kadar sorunların çözümü noktasında mahir olduğunu biliyoruz. Esnaf ve sanatkar kadınlarımız hem mesleki alanda hem de sosyal faaliyetlerde esnaf ve sanatkarımıza yeni bir yol açacak. Birliğimizin yeni kurulu ülkedeki diğer birliklere de örnek olacak. İnanıyorum ki sektörün kendisini yenilemesinde Kadın Danışma Kurulu çok büyük görevler üstlenecek" dedi.

 

4 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 564 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU