Günün Tarihi:1 Mart 2021

Acil durum eğitimi


Sakarya AFAD ekipleri, 28 Şubat Sivil Savunma Günü ve 1 - 7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında öğrenciler ve vatandaşlar afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiği konusunda bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye devam ediyoruz.

Bilinçlenme

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan işbirliği çerçevesinde ADA AVM'de kurulan AFAD Standı, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Standı, 112 ekipleri ve AVM'de kurulan Dağcılık Kulübü tırmanma kulesinde ilimizin çeşitli okullarından gelen öğrenciler olası afet ve acil durumlarda neler yapılması gerektiğini öğreniyor ve AVM'de yapılan uygulamalar ile bilinçleniyorlar. Öğrencilere ve vatandaşlara etkinlikler 1 ay boyunca ADA AVM'de devam edecektir.

Miniklere eğitim  

Çevre okullardan gelen öğrencilerin katılımıyla etkinlikler devam ediyor.  İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve eğitmenler tarafından gerçekleşen eğitimlerde öğrenciler; Afet öncesi, sırası ve sonrası alınması gereken tedbirleri, hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afet çantasının önemi ve çantada neler olması gerektiği, aile afet planlarının nasıl olması gerektiği, İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri hakkında uygulamalı bilgiler verildikten sonra mutlaka verilen uyarıların ve bilgilerin ailelerine aktarması gerektiği konuları hakkında bilgilendirmeleri istendi.

AFAD Standına

 gönüllü akını

O Kahraman Benim standında; AFAD eğitimleri ve gönüllülüğü hakkında öğrenciler ve vatandaşlar bilgiler alıyorlar.

Eğitim

Eğitimler Erenler Ali Dilmen Anadolu Lisesi öğrencileri ile devam etti. İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ve AFAD Eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde öğrencilere; Afet ve Acil Durumlarında AFAD’ın görev ve sorumlulukları, Sakarya’nın afetselliği, ilimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, afetlere karşı ne kadar bilgiliyiz, afet öncesi, sırası ve sonrası neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı, afetler sonrası ilk 72 saat, afet çantasının önemi, içinde neler olması gerektiği ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri örnek ve uygulamalar ile öğrencilere aktarıldı

Gönüllü kaydı

Eğitimlerin devamında, öğrencilerin ailelerinden mutlaka evdeki eşyaların sabitlenmelerini istemeleri, olası afet durumlarına karşı aileleri ile birlikte aile afet planlarını oluşturmalarını, binalarımızın deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığını aileleri tarafından araştırılıp bir an önce tedbirli olmaları gerektiği öğrencilere anlatıldı. Eğitim sonunda O Kahraman Benim Gönüllü standında öğrencilere ve öğretmenlere proje kapsamında gerçekleşen eğitimler ve afetlere karşı bilinçlendirme etkinlikleri hakkında bilgiler verilerek AFAD Gönüllü kaydı yapıldı.

 

4 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 653 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU