Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Cübbeli Ahmet Hoca izdihamı


Cübbeli Ahmet Hoca önceki akşam bir araya geldiği Sakaryalılara, “Ben 12 yaşındayken ilk sohbetlerimden birini de Adapazarı Orhan Cami’de verdim. Sakarya’nın yeri bende ayrıdır. Sakarya başka vilayetlere benzemez, ihtilafları da ortadan kaldırın” dedi.

Sohbet buluşması

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü Ümmetder tarafından organize edilen program için önceki akşam ilimize geldi. Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda Cübbeli Ahmet Hoca’yı dinlemek isteyen Sakaryalılar salonu tıklım tıklım doldurdu. Yer bulamayanların merdivenlerden takip etmek zorunda kaldığı toplantıda Cübbeli Ahmet Hoca vatandaşlara dini bir sohbet gerçekleştirdi.

Sözümüzü dinletemedik

28 Şubat darbe girişiminden önce Sakarya’ya daha sık geldiğini ifade ederek sözlerine başlayan Cübbeli Ahmet Hoca, “ Yaklaşık 9 sene evvel de yine bir salonda bir araya gelmiştik. O zaman FETÖ’nün çok ileri olduğu dönemlerdi. Herkes onları tutuyordu. Bizim cemaatler bile onların okullarına ve Dünya’daki başarılarına tamah ediyordu. O zaman bizim Müslümanlara bile derdimizi anlatamadık. Sonra neler yaşandı gördünüz işte. Siyasal irade bunların ne olduğunu söyleyene kadar biz hadisler okuduk sözler söyledik ancak kimseye dinletemedik. Milletin bütün maddi ve manevi emekleri zayi oldu gitti” dedi.

Müslüman kalmak zor

Cübbeli Ahmet Hoca, “ Bu dönemde Dünya’da Müslüman kalmak zor oldu. İtikadı muhafaza etmek zor oldu. Sahabe i kiramı müdafaa ediyorum hepsi bana saldırıyor. Tarikatlar, cemaatler bozuldu. Geçmiş işe irtibatları koptu. İlim ile irtibatları yok. Memleket ne hale geldi görüyor musunuz? Zemin kayıyor altımızdan. Nakşi tariki en bozulmayan tariktir. Her Nakşi de bir değil” dedi.

İhtilaf açıklaması

Sakarya’nın başka vilayetlere benzemediğini de dile getiren Cübbeli Ahmet Hoca, “ Bunun için buradaki faaliyetlerin daha da ilerlemesi gerekiyor. Buradaki ihtilaflardan kurtulup birliğin temin edilmesi gerekiyor. Cevat Hoca’yı Efendi hazretleri buraya görevlendirdi o size hizmet ediyor. Siz de bu Müslümanlara nasıl hizmet ederiz derdinde olmalısınız. Hoca efendileri takip ediniz. Ben de işlerimden dolayı gelemiyorum ama en azında yılda bir buraya gelmem lazım” dedi. Ahmet Hoca ilk sohbetlerinden bir tanesini 12 yaşındayken Orhan Camii’de gerçekleştirdiğini ve Sakarya’nın kendisi için de önemli bir il olduğunu dile getirdi.  

5 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 1726 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU