Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Yapay Zekacılar tanıştı


Sakarya Üniversitesi Yapay ZekaÖğrenci Topluluğu tarafından tanışma toplantısı düzenlendi.

SAÜ Bilgisayar ve Bilişim Fakültesi’nde gerçekleşen toplantının başlangıcında, topluluğun genel tanımı yapılarak amacı ve hedefleri anlatıldı.

 

Başarı kazanması

Topluluk başkanı Burak Seven, birçok bölümden üyelerinin olduğunu dile getirerek, “Topluluk üyelerinin fikirleri dikkate alınacak ve bu fikirler doğrultusunda faaliyetler oluşturulacaktır. Projelerde bütün öğrencilerin başarı kazanmasını hedefliyoruz. Uygulamalı olarak yapacağımız faaliyetlere hız vereceğiz” dedi.

 

Yapay zeka metodu

Kulüp üyelerinin Yapay Zeka ve Görüntü İşleme Laboratuvarından faydalanabileceğini belirten topluluk danışmanı Prof.Dr. Cemil Öz, “Kısa süreli olarak 3 tane yapay zeka metodu uygulamalı olarak verilecektir. Bunun yanı sıra görüntü işlemede öğrenebileceksiniz. Uygulamalar tamamen ücretsiz olacak” diye konuştu.

 

Hayvan davranışları

Topluluğa yeni katılan öğrencilere yapay zeka hakkında bilgi veren Prof.Dr. Öz, “Yapay zeka aslında insan ve hayvan davranışları gösterebilen makineler geliştirmektir. Tabiatta olanın programlara yansıtılmasıdır” şeklinde konuştu. Tanışma toplantısı, topluluk üyesi öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

 

9 Mart 2018 , Cuma Bu haber toplam 690 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU