Günün Tarihi:5 Haziran 2020

‘Bu zihniyeti yıkacağız’


CHP İl Örgütü’nün Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düzenlediği etkinlikte konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Biz kadınlar çok çalışacağız, yılmayacağız bu zihniyeti yıkacağız. Kızlarımız bizlerin gördüğü baskıyı görmesin diye, kazanmak zorundayız” dedi.

Program düzenlendi

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Örgütü 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısı ile bir program düzenledi. İnşaat Mühendisleri Odası konferans salonunda düzenlenen programa CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Erdoğan Isır, İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Kadınlar günü

Programın açılış konuşmasını İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu gerçekleştirirdi. Çeroğlu, konuşmasında kadına şiddet olaylarının son yıllarda giderek artış göstermesine dikkat çekti. Çeroğlu’nun ardından konuşan CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, “Bir çocuğu önce ana rahminde var eden sonra da onu dokuz ay bütün benliği ile koruyan, dünyaya getiren, onu yaşatan, ona sevgiyi, saygıyı, cesareti, korkuya karşı cesaret gücünü veren tüm kadınlarımız, annelerimizdir. Çocuklarını yetiştirmek için evde, bahçede, tarlada her yerde emek veren başta annem olmak üzere tüm kadınlarımızın elinden öperek selamlıyorum" dedi.

‘Çocuklarımız için’

Engin Özkoç, "Kadınlarla ilgili çok şey söyleyebiliriz. Kadınların anneliklerini, fedakarlıklarını Kurtuluş Savaşı'ndan beri duruşlarını anlatabiliriz, hala verdikleri mücadeleyi anlatabiliriz, Cumhuriyet'e sahip çıkışlarını anlatabiliriz. Ama annelere ve kadınlara karşı bizim bu dünyada yapabileceğimiz tek şey onların evlatlarını barış içerisinde bu ülkede yaşatmaktır. Huzur içerisinde bu ülkede yaşatmaktır. Onları üniversiteden mezun edip iş sahibi yapabilmektir. Onurlu bir ülkenin vatandaşı haline getirmektir. 'Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyım' derken gurur duymalarını sağlamaktır" dedi.

‘Bizler haklıyız’

Özkoç’un ardından konuşan Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ise, kadınların hayatın her alanında yer alması gerektiğini ifade etti. Yüceer, “ 15 yıldan beri insanları nasıl ayrıştırdıklarını gördük. Onların her şeyi olabilir ama biz haklıyız. Dünyada hiçbir güç yok ki haklı bir insanın boynunu eğdirsin. Bizler bu mücadelede haklıyız ve kazanacağız. Cumhuriyetle biz haklarımızı kazandık bunları kaybetmeyeceğiz. Ben Cumhuriyet sayesinde doktor oldum. Bizler Cumhuriyet kadınlarıyız. Kadın hakları ile ilgili her şeyde CHP imzası vardır. Daha iyi olmalıyız. Mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

‘Mücadele edeceğiz’

Sorunun zihniyette olduğunu belirten Yüceer, “ Yeni yasalar çıkaralım, hadım getirelim diyorlar. Yasalar zaten var neden uygulamıyorsunuz? Burada amaç sorunu çözmek değil, amaç ülkeyi aydınlatmak değil. biz kadınlar çok çalışacağız, yılmayacağız bu zihniyeti yıkacağız. Kızlarımız bizlerin gördüğü baskıyı görmesin diye, gelecek için kazanmak zorundayız. Eşitlik ve özgürlük bizlerin hakkıdır” şeklinde konuştu. 

10 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 541 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU