Günün Tarihi:24 Haziran 2021

Asena’lardan Kadınlar Günü


Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Asena Birimi tarafından ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla konferans düzenlendi.

Program

 Kadınlar Günü sebebiyle, Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu Bey ve yönetimi ile MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal’ın katıldığı konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak geçmiş dönem MHP Adapazarı İlçe Başkanlığı Yöneticisi Avukat İlknur Bayram Akyüz konuk oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Asenalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mine Güler, “ Türk töresini yaşatan İslam ahlakını bürünen Türk milletinde kadının asalet timsalleri olarak, bu günleri mazimizin şanından bahsederek geleceğe süzülen bir ok misali anarak bir gün değil her gün kutlu kılacağız ” ifadelerini kullandı.

Kadınlar

Başkan Leyla Tankal, Türk kültür ve tarihinde kadının yeri üzerine yaptığı konuşmanın ardımdan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu yaptığı konuşmasında, “Kimi toplumlarca köle addedilerek, kimi toplumlarca utanç sayılan kadın Türk’ün gözünde Han'ımdır. Ulu Türk kağanlıklarının her alanında kendini gösteren şahsiyetler olarak yer etmiştir. Türk kadınının tarihin derinliklerinde kaybolduğunu sanmak da yanlış olacaktır. Daha dün Bacıyan-ı Rum cihattan cihada koşmuştur, Nene Hatun'un kahramanlığı dillere destan olmuştur. Atatürk'ün yadigarı Sabiha Gökçen'in izleri gökten kaybolmamıştır” dedi. 

11 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 850 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU