Günün Tarihi:2 Temmuz 2022

Pasta kesip oynadılar


Akyazı’da tekstil fabrikasında çalışan kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla pasta keserek, oynayarak kutlama yaptılar.

Kutlama

Akyazı Çak Tekstil’de çalışan Öz İplik İş Sendikasına bağlı bayan işçiler işyeri temsilcileri Saime Elma ile Büşra Oruç’un ev sahipliğinde 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Kılıçoğlu Düğün Salonu’nda düzenlenen etkinliğe katılarak hem sendikanın kendileri için hazırladığı pastayı kestiler hem de pistten hiç inmeyerek adeta kurtlarını döktüler.

Teşekkür

Sendika tarafından düzenlenen gece Çak Tekstil İşyeri Temsilcisi Büşra Oruç tarafından yapılan konuşmayla başladı.  Oruç, “Emekçi kadınlar ve çalışma arkadaşlarımızla bu akşam burada birlikte olmaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyor ve sendikamız tarafından organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar günümüzü katılmanızdan ötürü sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Şiir

Oruç, “Gecenin düzenlenmesinde Öz İplik-İş Sendikamızın Genel Başkanı Murat İnanç ve Bölge Başkanı Engin Doğan başta olmak üzere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Kadınlar insanlığın devamı için olmazsa olmazdır. Kadın dertlerin dertlisi, mutlulukların ardındaki kahramandır” dedi.  Oruç ‘Bir kadını ağlatırken düşünün’ adlı şiirini okuyarak konuşmasını tamamladı.

11 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 889 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU