Acar ‘İnsanlıktan çıkmayalım’14 Mart 2018, Çarşamba

Huzurlu bir dünya

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Bugün diğer günlerimizden biraz daha anlamlı, toplumun asıl yetiştiricileri olan kadınların gününü kutlamak için bir araya geldik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kadınlarımıza ayrı bir önem verdik. Bizim mücadelemiz kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve genci ile huzur içerisinde yaşatabileceğimiz bir Dünya oluşturmaktır. Bizim bütün gayretimiz toplumda kadınlarımızı hak ettiği noktalara taşımaktır. Ancak kadınlar bu toplumun mimarlarıdır, kurucularıdır. Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım” diye konuştu.

‘İstersek yaparız’

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü “Etkinleri kapsamında Kocaali Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve Kişisel Gelişimci, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı. Turan, “Bizler kadın olarak bu toplumun mimarlarıyız, Bizler birer anneyiz, dinimiz İslam’da yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de kadının yeri ve önemi vurgulanmış ve Hz Muhammet (S.A.V)’in veda hutbesinde seslendiği üzere ‘Kadınlar Size Allah’ın Emaneti’dir. buyurmuşlar. Bütün kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

Sevgi

Programa Konuşmacı olarak katılan Sıtkı Aslanhan, “Ailenin ve Anne, Babanın sorumluluklarından bahsetmek istiyorum. Günümüzde gençlerimizin ailesine karşı ne kadar umursamaz ve duygusuz davrandıkları basından yer alan örneklerle malumdur. Biz anne ve baba olarak sadece onların cebine para koymakla, okutmakla, onlara bazı değerleri kazandıramayız. Benim annem hiç okumadı ama manevi değerler konusunda öylesi zenginliklere sahipti ki bunları bugün okullarda kazandıramıyorlar. Çocuklarınızı sevin onlara merhamet gösterin ve göstermelerini sağlayın, sevgi paylaştıkça çoğalır” ifadelerini kullandı.

 

Bu haber toplam 595 defa okundu.