Günün Tarihi:16 Haziran 2021

Acar ‘İnsanlıktan çıkmayalım’


Kocaali Belediye’si ‘Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Programda konuşan, Başkan Acar, “Kadınlar bu toplumun mimarlarıdır, kurucularıdır. Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım” dedi.

Huzurlu bir dünya

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Bugün diğer günlerimizden biraz daha anlamlı, toplumun asıl yetiştiricileri olan kadınların gününü kutlamak için bir araya geldik. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kadınlarımıza ayrı bir önem verdik. Bizim mücadelemiz kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve genci ile huzur içerisinde yaşatabileceğimiz bir Dünya oluşturmaktır. Bizim bütün gayretimiz toplumda kadınlarımızı hak ettiği noktalara taşımaktır. Ancak kadınlar bu toplumun mimarlarıdır, kurucularıdır. Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım” diye konuştu.

‘İstersek yaparız’

8 Mart “Dünya Kadınlar Günü “Etkinleri kapsamında Kocaali Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu program gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkanı Ahmet Acar, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve Kişisel Gelişimci, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı. Turan, “Bizler kadın olarak bu toplumun mimarlarıyız, Bizler birer anneyiz, dinimiz İslam’da yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de kadının yeri ve önemi vurgulanmış ve Hz Muhammet (S.A.V)’in veda hutbesinde seslendiği üzere ‘Kadınlar Size Allah’ın Emaneti’dir. buyurmuşlar. Bütün kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi.

Sevgi

Programa Konuşmacı olarak katılan Sıtkı Aslanhan, “Ailenin ve Anne, Babanın sorumluluklarından bahsetmek istiyorum. Günümüzde gençlerimizin ailesine karşı ne kadar umursamaz ve duygusuz davrandıkları basından yer alan örneklerle malumdur. Biz anne ve baba olarak sadece onların cebine para koymakla, okutmakla, onlara bazı değerleri kazandıramayız. Benim annem hiç okumadı ama manevi değerler konusunda öylesi zenginliklere sahipti ki bunları bugün okullarda kazandıramıyorlar. Çocuklarınızı sevin onlara merhamet gösterin ve göstermelerini sağlayın, sevgi paylaştıkça çoğalır” ifadelerini kullandı.

 

14 Mart 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 629 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU