Günün Tarihi:30 Ekim 2020

Arifiye için neler yapılabilir?


Arifiye Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği(ARSİADER)ilk Genel İstişare Kurulu(GİK)Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Arifiye ekonomisinin gelişmesi, yerli ve yabancı turizmin teşvik edilecek projeler, süs bitkiciliği yetiştiriciliğinin öneminin arttırılması için nelerin yapılabileceği görüşüldü.

Projeler

Toplantıya ARSİADER Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Gündem çok Yoğundu 1.Oturum; Derneğin kuruluşundan açılışa kadarki süreç ve geldiği nokta değerlendirildi. Şimdiye kadar il ve ilçe genelinde 45 ziyaret yapıldığı bu ziyaretlerdeki alınan notlar görüşüldü. 2018 yılı bütçesi, yeni üye kayıtlarının detayları, Komisyonların görevleri ve sorumlulukları görüşüldü. 2.Oturumda; Kongre tarihi Mayıs’ın ilk haftası olarak kararlaştırıldı. Yapılacak icraat ve projeler, yeni kurulacak kadınlar komisyonu görüşüldü.

Teşvikler

Ayrıca Arifiye ekonomisinin gelişmesi, yerli ve yabancı turizmin teşvik edilecek projeler, süs bitkiciliği yetiştiriciliğinin öneminin arttırılması için neler yapılabilir, Arifiye’deki süs bitkiciliğinin Türkiye’deki yeri, Arifiye’ye Ziraat Fakültesi ve Peysaj Mimarlığı bölümlerinin gelmesi gerektiği, kalifiyeli personel istihdamı, öğrenci uygulamalı staj alanlarına uygunluğu gibi konular detaylıca görüşüldü.

15 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 524 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU