Günün Tarihi:16 Mayıs 2021

Atıklardan gübre üretilecek


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Kardan, “Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi projesini şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde toplanan bin ton çöpü alacağız, geri dönüştürme işlemine gerçekleştireceğiz, ayrıştıracağız ve organik atıklardan biyogaz ile gübre elde edeceğiz” dedi.

Hizmetler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatı ile bir araya geldi. Ayhan Kardan, 2009’dan günümüze Adapazarı’na yapılan hizmetler hakkında teşkilatı bilgilendirecek sunum gerçekleştirdi. Programda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Teşekkür

Ayhan Kardan, “Geçtiğimiz Pazar günü partimizin 6. Olağan Kongresinin gerçekleştirdik. Yeni yönetime ve başkanımıza da hayırlı olmasını diliyorum. Alnımızın akıyla yerel yönetimler ve teşkilatlar olarak çok güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımız çok memnun bir şekilde şehrimizden ayrıldı. Bunda herkesin katkısı var. Bu katkılarınızdan dolayı sizlere de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projeler

Kardan, “Büyükşehir Belediyeleri arasında TÜİK’in açıkladığı en yaşanılabilir 2. şehir seçildik. Sosyal politikalarda Türkiye 3.’lüğü ödülüne layık görüldük. Akıllı şehirler konusunda ödüller aldık. Karasu sahilimize mavi bayrak dalgalanıyor. İçmesuyu konusunda ciddi ödüller aldık. Şuan Türkiye’de en güvenilir içmesuyu arıtma tesislerine sahibiz. Kültür, sosyal, spor, eğitim gibi birçok faaliyette şehrimize hizmetler kazandırdık. Yeni yapılar yaptık. Vizyon projeleri hayata geçirdik ve yeni projelerimiz ile halkımızın karşısına çıkıyoruz” dedi.

Neler yapabiliriz?

Ayhan Kardan açıklamalarına şu ifadelerle devam etti; “Öncelikle 2009 yılında belediyeye geldiğimizde şehrin yapısal dönüşümü ile ilgili neler yapabiliriz dedik ve şehirde görüntüsü kötü olan atıl yapıları ve prefabrik yapıları kaldırdık. Şehre güzel bir görünüm kazandırmaya çalıştık. TOKİ ile işbirliği yaparak şehrimize yeni konutlar kazandırdık. Şemsiyeli Park’ı yenileyerek şehrimizin hizmetine sunduk. Yenikent Park’ı hizmete aldık. Gar Meydanına yeni bir görünüm kazandırdık. Orhan Cami çevresini düzenledik ve halkımızın hizmetine sunduk. Yeni Cami, Ağa Cami gibi birçok camimizin çevresini düzenledik. Süpürgeci esnafımıza çok güzel bir site kazandırdık. Yazlık kavşağından başlayıp Yenikent’e kadar giden bir rekreasyon projesi hazırladık ve o güzergâhı yeniledik.”

Ulaşım

“Ulaşım alanında da ciddi çalışmalar yaptık. Ulaşım master planını hazırladık. Paydaşların görüşlerini aldık ve ulaşımın anayasasını çıkaran Türkiye’deki ilk üç belediyeden bir tanesi olduk. Korucuk duble yolunu inşa ettik. İlçe garajlarımızı şehrin uygun yerlerine inşa ettik. Yeni stadyumuna yeni bağlantı yolları kazandırdık. ‘Şehir Paylaşmaktır’ adı altında birçok trafik konusuna değinerek şehrimizi trafik konusunda bilinçlendirmeye çalışacağız. Birçok caddemizi engelli vatandaşlarımıza uygun hale getirdik. Yazlık kavşağı ile Kipa arasındaki yolda genişletme çalışmaları yaptık. Tepekum - Kuyudibi arasına yeni bir duble yol kazandırıyoruz. 1. etabı bitti. 2. etabı yakın bir zamanda başlayacak.

Yaşam merkezi

“Büyükşehir Belediyesi olarak Sosyal Hizmetler alanında çok ciddi projeler ürettik. Bu hizmetleri yaparken çocuk, yaşlı, engelli ihtiyaç sahibi vatandaşların tamamını dikkate alarak hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sosyal Gelişim Merkezlerimiz mimarisi ile konforuyla birçok vatandaşımıza hizmet sunuyor. Engelsiz Kafe’yi yaptık. SEMOS uygulamasını hizmete aldık, muhtarlarımızın taleplerini ve isteklerini çok kısa sürede ilgili birimlere aktarmalarını sağladık. Yaşayarak Öğrenme Macera Park’ı ve Engelsiz Yaşam Merkezi’ni inşa ettik. Yaşlılarımıza çok önemli bir bina yaptık. Şehit ve Gazilerimize yeni bir merkez inşa ettik.”

MYO  

“Birçok alanda hizmetlerimizi tamamladık ve halkımızın hizmetine sunduk. Eğitim konusunda ciddi yatırımlarımız var. Vali Mustafa Büyük İmam Hatip Lisesi’ni yaptık. Yeniket’e modern bina tasarladık ve MYO’yu yeni binasına taşıdık. Cemil Meriç Lisesi’ni inşa ettik. Yeni Stadyum için arsa tahsis ettik. Harmanlıkspor’a yeni bir sentetik saha kazandırdık. İtfaiye binamızı yeniledik. AKOM binasını yaptık. Rüstemler altyapı tesislerine sentetik saha kazandırdık. Hakem ve Gözlemciler evini inşa ettik. Büyükşehir Basketbol takımımız artık Süper Lig’de. 2020 Dağ Bisikleti Cumhurbaşkanımız himayesinde Sakarya’da yapılacak. Tarihi Çark’ı aslına uygun tasarlayarak şehrimizin hizmetine sunduk. Kent Park kafeteryayı inşa ettik. Tıbbi atıklarımızı bertaraf edecek bir merkez yaptık.

Omuz omuza

“Vizyon projelerimiz var. İnşallah şehrimize yeni bir Kongre Merkezi inşa edeceğiz. Demokrasi Meydanı’nı yenileyeceğiz. Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projemizin temel atma törenini gerçekleştirdik. Sakarya Entegre Katı Atık Yönetimi projesini şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimizde toplanan bin ton çöpü alacağız, geri dönüştürme işlemine gerçekleştireceğiz, ayrıştıracağız ve organik atıklardan gaz ile gübre elde edeceğiz. 100 milyonluk bir proje. 2009’dan günümüze Adapazarı’na ciddi projeler kazandırdık ve kazandırmaya devam edeceğiz. Sizler bizim sahadaki yoldaşlarımızsınız. Sizler yapmış olduğumuz bu hizmetleri vatandaşlarımızın bilgisine sunacak kişilersiniz. Bu yolda omuz omuza hizmetlerimizi gerçekleştirip Sakarya’mızı daha güzel bir hale getireceğiz.” 

Teşekkür

Yapılan hizmetlerden çok memnun olduklarını ve bu hizmetleri vatandaşa anlatırken gurur duyduklarını dile getiren AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak “Sayın Genel Sekreter Yardımcımız Ayhan Kardan’a çok teşekkür ediyoruz. Adapazarı’na yapılan hizmetleri de topluma anlatmak bizim için bir keyiftir. Büyükşehir Belediyemiz bizlerin yüzünü hiçbir zaman kızartmadı. Her zaman gururla ve keyifle hizmetlerimizi vatandaşlarımıza anlatıyoruz. Hizmetleri bizlere tekrardan hatırlattığı ve sunduğu için kendilerine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

15 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 665 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU