Günün Tarihi:21 Ocak 2021

Dr. Bostancı, ‘Geçmişten günümüze çok şey değişti’


Sakarya Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı, tüm ülkede olduğu gibi Sakarya’nın da sağlık alanında geçmişe nazaran çok iyi duruma geldiğini dile getirerek, “İnşallah önümüzdeki yıllar Sakarya’mız için salık açısından daha iyi hizmetler getirecektir” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni yapıldı. Törene Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Personel Destek Hizmetleri Başkanı Suat Koçak, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Ali Güvey ile başkan yardımcıları, Tabip Odası yöneticileri Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı ile hastanelerin sorumluları, hekimler ve sağlık çalışanları katıldı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu yapılarak İstiklal Marşı okundu.

Tabip Odası adına Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sühha Bostancı, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyulan günleri yaşadığımızı belirterek,14 Mart Tıp Bayramı’nın bu yıl Türk hekimlerinin vatan ve bayrak uğuruna kenetlendiği bir gün olduğunu dile getirdi.

Bostancı “Her ne kadar sağlık camiamızdan bazı çatlak sesler çıksa bile, ülkemizde çoğunluk vatanını, milletini, asker ve polisini seven doktor ve sağlıkçılardan oluşmaktadır. Özellikle de Afrin Zeytin Dalı Operasyonu ile alakalı, Sakarya Tabip Odası olarak bizler de üzerimize düşeni yapma çabası içinde olduk. Durumu gerek yerel gerekse de ulusal basına taşıyarak desteğimizi tekrarladık. Sağlık camiası olarak bizler, insanın en kutsalı olan hayatı, canı ile ilgili kararları verme durumundayız” dedi.

Bostancı, “Bilenler bilir ama bilmeyenlere bir kere daha buradan hatırlatmak istiyorum. Sakarya’mızda, eski Devlet ve SSK Hastanesi’nin zamanlarını hatırlayanlarınız mutlaka vardır. Acilde bir doktor ve servislerde yatan tüm hastalardan sorumlu bir doktorun olduğu günler yaşadık. Günümüzde her bölümde yatılı nöbet hizmetinin verildiği, pratisyen doktor, uzman doktor ve hatta yandal uzmanı yetiştirilen hastanelerin hizmet verdiği bir şehirde yaşıyoruz”  dedi.

 

15 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 730 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU