Günün Tarihi:21 Eylül 2020

Süpürgecilik için geldiler


Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Vezirköprü Kaymakamlığı işbirliği ile geleneksel el yapımı süpürgeciliğinin geliştirilmesi ve üretiminin kolaylaştırılması için hazırlanacak proje kapsamında teknik ekip ve Sakarya İl Gıda Tarım Müdürü Mehmet Erdemir, Sakarya Ticaret Borsasında incelemelerde bulundu.

Gelen heyet

Samsun il Gıda Tarım Müdürlüğü Proje Koordinatörleri Ercan Karaduman, İsmail Dönmez, Ayhan Akdeniz, Vezirköprü Kaymakamlığı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Selman Karayaka, Halk Eğitim Müdürü Eyüp Kumaş, Vezirköprü İlçesi Ortaokul Müdürleri Bünyamin Kıvrak, Rüstem Kurnaz ve muhtar ve üreticilerin katılım sağladığı ziyarette; Sakarya Borsasını temsilen 7. Süpürge imalatı ve Toptan Ticareti Meslek Grubundan Yönetim Kurulu üyeleri Nihat Yılmaz ve Vedat Arslan hazır bulundu.

 

Süpürge üretimi

Yönetim kurulu üyeleri, teknik heyet ile birlikte Borsa sitesi içerisinde bulunan süpürge imalatı yapan işletmeleri gezerek, üretimin ilk safhasından satışa hazır hale gelene kadar yapılan işlemlerle ilgili bilgilendirmeler yaptı. Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz ve Vedat Arslan gelen teknik ekip ile süpürge üretimi ve makinalı süpürge üretimi konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulundu.

 

Bilgi paylaşımı

Sakarya'da süpürge üretimi ve Sakarya Ticaret Borsasının Süpürge otunun coğrafi işaretinin alınmasına yönelik yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler verdiler. Ziyaretten memnuniyetlerini dile getiren Yönetim Kurulu Üyelerimiz Nihat Yılmaz ve Vedat Arslan süpürgecilik mesleğinin gelişimi için bilgi paylaşımına her zaman açık olduklarını dile getirdi.

 

17 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 831 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU