Günün Tarihi:30 Kasım 2020

Dolandırıcılığı Kaymakam Koç ortaya çıkarttı


Çiftlik Bank şirketi hakkında soruşturma başlatan Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'nın harekete geçmesine neden olan Taraklı Kaymakamı Cihat Koç'un 24 Kasım 2017'de ilçede açılışı yapılan şirkette "usulsüz faaliyet" yapıldığı yönündeki dilekçesinin detayları ortaya çıktı.

Kümes satın aldı

Koç'un 24 Kasım 2017'de Geyve Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği dilekçesinde, haberlerde adı geçen çiftlik sahiplerinin ilçe sınırları içerisinde Göynük yolu üzeri Yeniköy arkasında mavi yumurta üretmek üzere kümes satın aldığını, 4 Kasım 2017'de yapılan açılışa kendilerinin de davet edildiğini belirtti.

2 bin kişiye

İlçede açılış olduğu gerekçesiyle kendilerinin de programa katıldığını aktaran Koç, açılış esnasında şirket CEO'su olduğunu söyleyen Mehmet Aydın'ın, açılışa gelen yaklaşık 2 bin kişiye ve canlı yayın yoluyla yüz binlerce kişiye yaptığı konuşmanın, mevcut ortamın muhtevasının birtakım şüpheler oluşturduğunu kaydetti.

Mavi yumurtlayan

Dilekçesinde, açılan tesisin etlik piliç üretimi açısından kapasitesinin 100 bin olduğunu ancak yumurta üretimi için bu kapasitenin 50 bin dolayında kaldığı halde günlük 80 bin yumurta üretileceğinin vadedildiğini aktaran Koç, "Ellerinde 5 bin mavi yumurta yumurtlayan tavuk olduğu söylendiği halde 5 milyon üretim hedeflendiği ifade edilmiştir. Böyle bir hedefte, vatandaşın para kazanma güdüsünün istismar edildiği açıktır. Zira böyle bir hedefin gerçekleştirilmesi on yıllar alacak bir projenin sonucudur. İnternet ortamında yaptığımız kısa bir araştırmadan sonra işin sıradan bir üretim ve yatırım işi olmadığı nettir." ifadelerini kullandı.

 

18 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 720 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU