Günün Tarihi:20 Şubat 2020

SAMEK’le aile ekonomisine katkı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (SAMEK) eğitimler devam ediyor.

Her şeyi öğreniyoruz

Geyve SAMEK’te yer alan Giyim Kursu’na katılan kursiyerler ders kapsamında yeteneklerini keşfediyor, rengarenk ürünler ortaya çıkarıyor. Giyim Kursu Eğitmeni Ayşe Yüksel, “Derslerimizin içeriğini giyim üzerine bir sanat gerçekleştirme olarak ifade edebilirim. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere dikiş yapıyoruz. Kurslarımıza katılan hanımlarımız genelde aile bütçelerine de bu kurs vesilesiyle katkı sağlıyorlar. Derslerimizde önce kalıp çıkarmadan başlayarak; etek, bluz gibi birçok şeyi dikmeyi öğretiyoruz. Zamanla kursiyerlerimizin bu işi düzgün ve bilir bir şekilde yapacaklarına inanıyorum.  Kursiyerlerimiz bu mesleği ne kadar ciddiye alırlarsa hem kendilerine hem de ailelerine katkı sağlayabilirler” diye konuştu.

 

Evimde çalışacağım

Kursiyer Sinem Sıvacı, “Ablam SAMEK kurslarına katılıyordu. Bana da anlattı bende SAMEK’e gelmeye karar verdim. Hocamızın da sayesinde bu ders çok verimli geçiyor. Kurs başladığından beri aralıksız derslere devam ediyorum. SAMEK’ten çok memnunum. Kursa gelmeden önce giyim hakkında hiçbir şey bilmiyordum ama artık her şeyi öğrendiğimi söyleyebilirim. Burada herkes uyum içinde. Birbirimize çok güzel bir ortam sağladık. Kendime bir makine aldım ve evde kendimde bu işe devam ediyorum” ifadelerini kullandı

18 Mart 2018 , Pazar Bu haber toplam 505 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU