Günün Tarihi:19 Ağustos 2022

Akıllı Kavşak ihalesi


Akıllı Kavşaklar Sistemleri Projesi için 3 Nisan Salı günü ihaleye çıkacaklarını açıklayan Başkan Toçoğlu, “Şehir merkezinde yer alan 40 adet sinyalize kavşağı uzaktan bağlantı ile yöneteceğiz. Proje ile kavşaklardaki beklemeyi azaltacak, trafiği daha akıcı hale getireceğiz” dedi.

Uzaktan yönetilecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ulaşım alanında yeni bir çalışmayı daha hayata geçireceklerini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Şehir merkezinde yer alan 40 adet sinyalize kavşağı uzaktan bağlantı ile yöneteceğiz.  Bu kavşaklardan 20 tanesini ise günümüz sinyalizasyon yönetiminin en iyi şekilde uygulandığı araç sayısını anlık ölçerek sinyal sürelerini otomatik olarak ayarlayacağız. Proje ile araç verileri de kent genelinde alınarak geleceğe dair planlamalar için önemli bir altlık oluşturacak. İnşallah 24 kavşağın görüntüsünü Trafik Kontrol Merkezi’nden anlık olarak izleyecek, ihtiyaç halinde yapacağımız müdahalelerle trafiğin rahatlamasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Kirlilik azalacak

Proje için 3 Nisan Salı günü ihaleye çıkacaklarını aktaran Toçoğlu, “Değişken Mesaj Sistemleri ile sürücüleri trafik yoğunluğu, trafik kazaları, hava ve yol durumu hakkında bilgilendirecek, verilen bilgiler doğrultusunda sürücüleri alternatif yollara yönlendirecek ve trafik akışını kontrol edeceğiz. Böylece bölgesel trafik yoğunluklarını azaltacağız. Yol ağlarımız daha etkin bir şekilde kullanılacak. Proje ile amacımız kavşaklardaki beklemeyi azaltarak trafiği daha akıcı hale getirmek. Böylelikle araçlar trafikte daha az bekleyecek ve çevre kirliliği en aza indirgenecektir” dedi. 

20 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 809 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU