‘Bir ölür bin diriliz’20 Mart 2018, Salı

Farklı bir anlam

Okula ismini veren Şehit Ahmet Akyol’un aynı isimli yeğeni Ahmet Akyol’un okulun öğrencisi olması programa farklı bir anlam yükledi. Gazilerimizin ve okula ismini veren şehit ailesinin katılımıyla gerçekleşen muhteşem program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

 

Şehidin yeğeni

Programın açılış konuşmasını yapan okul müdürü Tekin Ateş, meslek hayatında birçok program düzenlediğini ancak bu seneki programın anlamının daha başka olduğunu ifade edrek, okula ismini veren şehidimizin yeğeni olan okulun öğrencisi Ahmet Akyol’u sahneye çağırınca oldukça duygusal anlar yaşandığını söyledi.

 

Şehitlerimize minnet

Müdür Ateş, “Biz millet olarak, vatanımız ve hürriyetimiz söz konusu olduğunda “Bir Ölür Bin Diriliriz” sözünü gerçeğe dönüştüren bir milletiz. Tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Afrin operasyonundaki Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Bu güzel programı hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Asker menusu

Okul öğrencilerin bir birinden güzel gösterilerinin ardında Çanakkale sergisi gezildi. Misafirlere asker menusu bulgur pilavı hoşaf ikramında bulunuldu.

 

Bu haber toplam 710 defa okundu.

Resim Galerisi