Günün Tarihi:1 Haziran 2020

Afrin’e esnaf desteği


Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanları Afrin’e Destek Verdiler.

Reyhanlı ziyareti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin öncülüğünde, TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül’ün destekleriyle Yurdun 81 ilinden Esnaf ve Sanatkarlar Hatay’ın Reyhanlı ilçesini ziyaret etti.

 

Vatandaşı dinledi

Sakarya ilimizden başta   Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri 25. Bölge Birliği Başkanı Ali Yılmaz olmak üzere Adapazarı Başkanı Hayri Balaban ve Murahhas Üye Metin Yılmaz, Erenler Başkanı Sebahattin Tükenmez, Arifiye Başkanı Yavuz Güven,Söğütlü Başkanı Şerafettin Gülerce, Kaynarca Başkanı Azmi Çelebi,Pamukova Başkanı Mustafa Ürerler,Serdivan Başkanı Mustafa Gürcan Yenigün,  heyet, ilk olarak Reyhanlı’da kurulan pazarda esnafın ve vatandaşın derdini dinledi.

 

x-ray cihazı açılışı

Ardından Reyhanlı Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, şehit aileleriyle bir araya geldi. Cilvegözü sınır kapısına da geçen heyet burada gümrük kapısına yerleştirilen ve tırların Suriye’ye geçişi esnasında içerisinde bulunan malzemelerin görülmesini sağlayan X-ray cihazının açılışına katıldı.

 

81 ilin birlik başkanları

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, 81 ilin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği üyeleri ve kefalet kooperatifleri başkanları Zeytin Dalı Harekatının başlatıldığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesini ziyaret ettiler.

 

Gönüllerden kopan

Reyhanlı Belediyesini ziyaretinin ardından açıklamalarda bulunan Bakan Tüfenkci, “Bugün 5 binden fazla esnafımızla yurdumuzun 81 ilinden Esnaf Sanatkar Kooperatifi Birliği üyeleri, başkanları ve oda başkanlarımızla beraber ‘Reyhanlı’dayız, Hatay’dayız. Devletimizin yanındayız’ sloganıyla yola çıkan üyelerinden ve gönüllülerinden, heybelerinden ve gönüllerinden kopanlarla beraber Zeytin Dalı Harekatı’na desteklerini biliyorsunuz. Harekatın başlangıcında ve öncesinde Reyhanlımız ve Hatay’ın altı ilçesi de bu anlamda terörden zarar görmüşlerdi. Şehitlerimiz vardı, sivil şehitlerimiz vardı” dedi.

 

Devletin yanındayız

Türkiye’nin en büyük esnaf teşkilatı TESKOMB’a bağlı 32 Bölge Birliği ve bin Kooperatif Yöneticisi ve üyelerinin katılımıyla ‘Zeytin Dalı için Hatay’dayız, Devletimizin Yanındayız’ toplantısında TESKOMB Genel Başkanı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, katılımcılara hitap etti.

 

22 Mart 2018 , Perşembe Bu haber toplam 652 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU