Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Soğuk çalışmaları inceledi


TEİAŞ’ın ihalesini gerçekleştirdiği Ferizli Büyük Trafo İndirme Merkezinin, Karadiken Mahallesi’nde kurulum çalışmaları sürüyor. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, çalışmalar da gelinen noktayı yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Sulama

Yetkililer inşaatın hızla devam ettiğini, bir yıl içerisinde bitirileceğini söylediler. Trafo merkezinin bitirilmesi ile ilçede elektrik kesintileri sıfırlanacak. Elektriğin kalitesi artacak. Ayrıca sanayi bölgelerimiz ile sulama enerjileri, evlerde kullanılan elektrik, sağlıklı, kesintisiz ve kaliteli elektriğe kavuşacak.  Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Şuanda ilçemizde elektrik 45 km mesafedeki indirme merkezinden gelmektedir. Bu indirme merkezi Ferizli’den başka yerleri de beslemektedir. Mesafeye bağlı ve hızlı büyümenin ve gelişimin doğurduğu enerji sıkıntıları oluşabiliyor” dedi.

Rahat edecekler

Önlem almak için TEİAŞ ile çalışmalar yaptıklarını ifade eden Soğuk, “Karadiken Mahallemize Büyük Trafo İndirme Merkezi kuruyoruz. Ayrıca bu Büyük Trafo İndirme Merkezi, Ferizli ve çevresini beslemek üzere kuruluyor.  Bugün bölgeyi gezdik. Çalışmalar hakkında bilgi aldık. İnşallah bu yılsonu tamamlanacak enerji sıkıntısı yaşamayacağız. O zaman dünya standartlarında elektriğe kavuşacağız. Ferizli’nin ileride enerji dar boğazı ile karşı karşıya kalmaması yönünde bugünlerden önlemimizi alıyoruz. Halkımızın enerji konusunda da rahat edeceğinden şüphesi olmasın” diye konuştu. 

24 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 585 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU