Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Yönetmeliği delme girişimi!


Sakarya Müteahhitler Birliği’nin son yaptığı toplantıdaki, çatıların 4. kata dönüşmesi ve merdiven boşluklarıyla ilgili istekleri 2007 Deprem Yönetmeliği’ne de aykırı. Müteahhitler istekleriyle yönetmeliği de delmeye çalışıyor.

Çatı katı yani 4. kat

 

Daha önce bodrum üstü 2 kat olan inşaatların bodrumların kaldırılmasıyla 3 kata dönüşmesi üzerine, bu kez Müteahhitler Birliği yöneticileri çatı katı istemiyle kat sayısını 4 kata çıkarma girişimi başlattılar. Oysa bu durum 2007 Deprem Yönetmeliği’nin hükümlerine de ters düşüyor.

 

 

Merdiven boşluğu

Aynı şekilde, 2007 Deprem Yönetmeliği’nde merdiven boşluklarının taban alana dahil edilmesi de öngörülüyor. 2007 Deprem Yönetmeliği’nin bir hükmü olan bu durumu da Müteahhitler Birliği yöneticileri delmeye çalışıyorlar.

 

Yeni yönetmelik

İşin ilginç yanı, Sakarya Müteahhitler Birliği’nin delmeye çalıştığı 2007 Deprem Yönetmeliği yetersiz kaldığından, 28 Mart 2017 tarihinde yeni bir Deprem

Yönetmeliği çıktı. Yeni yönetmelik 1 Ocak 2019 tarihinde yürürlüğe giriyor. Müteahhitlerin istekleri bir anlamda yönetmeliği de uymadığı için kabul edilemez görülüyor.

 

 

24 Mart 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 715 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU