Günün Tarihi:13 Nisan 2021

Gar çalışanlarına afet eğitimi


Sakarya Afet Acil ve Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından, TCDD Arifiye Gar personeline afet eğitimi verildi.

İlk müdahale 

AFAD eğitmenleri tarafından gerçekleşen eğitimlerde Gar çalışanlarına; İlimizde ve Ülkemizde meydana gelen afet türleri, İlimizin afetselliği, afetler öncesi ne gibi tedbirler almamız gerektiği, afetler sırasında hangi doğru davranış modellerinin uygulanacağı ve afetler sonrası neler yapabileceğimiz, yaşam alanlarımızda bulunması gereken afet ve acil durum çantasının önemi ve içinde neler olması gerektiği, yangın tüpü kullanımı ve yaşam çevremizde ufak çaplı yangınlara müdahale teknikleri anlatıldı.

Teçhizat

Uygulamalı olarak anlatılan eğitimlerde, binalarımızın deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığı, eğer yönetmeliğe uygun değilse mutlaka deprem performans analizinin yapılması gerektiği katılımcılara anlatılarak bir de mutlaka aileleri ile aile afet planı yapmaları gerektiği teorik ve uygulamalar ile katılımcılara anlatıldı. Eğitim sonunda AFAD arama - kurtarma, araç, gereç ve teçhizatları katılımcılara tanıtılarak, Sakarya Afet Müdahale Planı kapsamında kamu, kurum ve kuruluşların görev ve sorumlulukları anlatılmasıyla eğitim sona erdi. 

26 Mart 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 567 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU