Günün Tarihi:28 Şubat 2021

Afrin’e 11 Tır İnsani Yardım


Sakarya İHH Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütlerinden kurtarılan bölgelerde yaşayan ailelere gıda kolisi, un, makarna, yağ, kumanya, bakliyat, su, çay, şeker, kıyafet, çocuk paketi ve hijyen kiti yardımı ulaştırdı.

Toplam 275 ton

Sakarya İHH ekipleri, Afrin’deki mağdur ve mazlum ailelere Sakaryalı hayırseverlerin yardımlarından oluşan 275 tondan oluşan 11 tır insani yardım malzemesini ulaştırdı.

İHH Suriye Çalışmaları yardım dağıtma çalışmalarının yapıldığı köylerde ailelerin zor durumda olduğunu belirten Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, “Terör örgütünden temizlenen bölgelerdeki ailelerin birçoğunun evine aylardır yiyecek girmediğini, savaşın yanı sıra hastalık, yokluk ve soğukla boğuşuyorlar” dedi.

 

Afrin bölgesine

Aydın, “Sakarya İHH olarak savaşın en başından bugüne yaklaşık 250 tır insani yardım malzemesini Suriye’ye ulaştırdık. Sadece 2018 yılında ilk 3 ay dolmadan 20’den fazla tır uğurladık. Bu tırların 11 tanesi Afrin bölgesine gönderildi. Afrin’e yardım kampanyamız devam ediyor” dedi.  

 

Makbuz karşılığı

Aydın, “Afrin’de zulümden terörden kurtulan mağdur ve mazlumlar için yardım etmek isteyen hayırsever halkımız Yeni Cami civarındaki dernek merkezimize ya da Orhan Camii yanındaki Bağış Kabul Merkezimize gelerek makbuz karşılığı bağış yapabilir. Banka ya da internet aracılığı ile de yardımlarını ulaştırabilirler şeklinde konuştu.

 

27 Mart 2018 , Salı Bu haber toplam 628 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU