Günün Tarihi:1 Mart 2021

‘Daha hassas olun’


Hendek AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu yerel basından hastane konusunda daha hassas ve daha pozitif haberler yapmalarını istedi.

Toplantı

Hendek Belediyesi’nin düzenlediği Bayraktepe tesislerinde gerçekleşen Kooperatif Başkanları ile yapılan istişare toplantısında söz alan İlçe Başkanı Sofu Hendek Devlet Hastanesi konusunda STK ve basından ricada bulundu. Hendek AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu yerel basından hastane konusunda daha hassas ve daha pozitif haberler yapmalarını istedi.

Basın

İlçe Başkanı Sofu “Devletimiz ilçemize modern bir hastane yaptı. İlçemiz her geçen gün göç alarak büyüyen bir şehir bu nedenle hastanemizin önemi de ve hasta kabul sayısı da artmakta ihtiyaca cevap vermek için yeni doktorlar talep ediyoruz. Acılan kadrolara rağmen doktorların gelmek istemediğini öğreniyoruz. Bunda birinci etken gelecek olan doktorlarımızın gelmeden önce Hendek ve hastane ile ilgili bir dizi araştırma yapmaları. İlk olarak Hendek basınında çıkan haberlerin olumsuz olması doktorlarımızı etkiliyor, gelmekten vazgeçiyorlar” dedi.

Vaz geçiyorlar

Sofu, “İlçemizde bayan kadın doğum doktoru isteği yoğun bir şekilde bizden talep ediliyor. Bu talep için çalışmalar yaptık. Bu süreçte bayan kadın doğum doktoru atanması için prosedür gereği doğu illerimizde göreve başlatılan sonrada ilçemize gelecek olan bayan uzman doktor ilçemize gelmekten vazgeçti. Kendisine sorduğumuzda basında çıkan haberlerin kendisini etkilediğini ve bu yüzden gelmeyeceğini söyledi. Buna benzer birkaç hadise daha yaşadık. Bu konuda katıldığımız bazı toplantılarda ve basınla yaptığımız toplantılarda konuyu dile getirdik. Sadece basınımız değil hemşerilerimizin de daha duyarlı olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Donanımlı kadro

Hastanenin uzman ve donanımlı güçlü bir kadrosu olduğunu ifade eden Sofu, “Başhekimimize, müdürlerimize, doktorlarımıza, hemşirelerimize, sağlık memurlarımıza, tıbbi sekreterlerimize, temizlik görevlilerimize ve güvenliklerimize hemşerilerimize verdikleri vefakâr ve başarılı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu nedenle değerli yerel basınımızdan doktorlarımız, hastanemiz ve hastane personelimizle ilgili haberlerde ilçe menfaatimiz için duyarlı ve pozitif haber yapmalarını, hemşerilerimizden de hastanemizdeki oluşan her hangi bir sıkıntı olursa bunun çözümünü basın yoluyla değil Hastane Başhekimimiz ve idarecilerimizle bizlerle paylaşmalarını rica ediyorum” dedi. 

1 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 667 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU