Günün Tarihi:27 Ekim 2020

SATSO’da son karar meclisin!


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) dün gerçekleştirilen meclis ve komite seçimleri büyük çekişme içinde geçerken, başkan adayları Mahmut Kösemusul ve Akgün Altuğ’un ardından meclise giren Talip Kuriş’in de adaylık için nabız yokladığı öğrenildi.

Kaybedenler

Başkan adaylarından Akgün Altuğ 1., Mahmut Kösemusul 3. Komiteden eski yöneticilerden Ertuğrul Öztürk ile birlikte meclise girdi. Yönetimden Melih Kaykayoğlu, Günay Güneş ve Orhan Yılgenci seçimleri kaybedenler arasında yer aldılar.  Meclisi oluşturan 87 üye yapılacak olan toplantı ile birlikte yeni yönetim kurulu ile başkanını ve ayrıca meclis başkanı ile vekillerini seçecek.

Kulisler arttı

Seçim sonuçlarında yaşanan bazı sürprizler nedeniyle dengelerin değiştiği ve her başkan adayının seçimi kazanmak için hemen meclis üyeleri nezdin de kulislere başladıkları belirtiliyor. Bir çok grupta iki liste olması nedeniyle de seçimlere katılım bir hayli fazla oldu. Yeni yönetim kurulu ve başkan için artık son karar meclise kaldı. 

 

Yılların Başkanı Erol Öztürk karşısında birlikte yaptıkları liste ile Akgün Altuğ ve Mahmut Kösemusul seçimleri kazanınca Altuğ başka olmuştu. Sonrasında Altuğ milletvekili olmak için istifa edince yerine gelen Kösemusul bir dönem daha başkanlığı üstlenirken, Altuğ’da meclis başkanı olmuştu. Bu kez ise yönetim kurulu başkanlığı için ikili kıyasıya çekişiyor.

SATSO Meclisi’ne girenlerin tam listesi aşağıda galeride

3 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 1061 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU