Günün Tarihi:23 Ocak 2021

‘İşimiz gücümüz hizmet’


Kocaali Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Yerel Buluşmalar’ programında muhtarları ağırlayan Başkan Acar, “Bizler, ilçemiz her noktasına hizmet etmek amacı ile vatandaşlarımızdan vekâlet ve güç alan insanlarız. Bizim bütün işimiz hizmet gücümüz millet” dedi.

Katılım

Kocaali Belediye Başkanlığı’nca organize edilen ‘Yerel Buluşmalar’ programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Acar, AK Parti İlçe Başkanı Ersan Demir, Kocaali Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı. Yerel Buluşmalar programında açıklamalar yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yrd. Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, “Bizlerin bir araya gelme amaçları belli. İlçemizde yaşayan hemşerilerimize doğru ve düzgün hizmetleri nasıl götürürüz çabasındayız” dedi.

İyilik yaymak

Bakan Yardımcısı Çelik, “Zaten hükümetimiz ve milletimiz bizlere bunun için vekalet verdi. İstediğimiz kadar asfalt yol yapalım, herkesin kapısına kadar hizmet götürelim ama adaletten, iyilikten taviz verirsek bu yaptığımız hizmetlerin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Yaptığımız yolların ucunda bir kardeşimiz mağdur oldu ise, bunun derdi ile dertlenerek sorununu çözüme kavuşturmak zorundayız. Hiçbir zaman unutmayalım,  bizim için asıl olan, iyilikleri yaymak kötülükleri ortadan kaldırmaktır” şeklinde konuştu.   

Teşekkür

Çelik, “Bu vesile ile çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımıza, kendi sorumluluk alanlarında vatandaşlarımıza hizmet etmek için canla başla, mücadele eden mahalle muhtarımızla güzel bir şekilde çalışma programı oluşturdukları için teşekkür ederim.  Bizler bu necip millete hizmet etmekle görevlendirilmiş olan insanlarız. Bunun gereği olarak da gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İstişare

Muhtarlara hitap eden Başkan Acar, “Her çalışma döneminde olduğu gibi sizlerle sık sık bir araya gelerek, merkez ve kırsal mahallerimizde yapılacak hizmetler için durum değerlendirmeleri yaptık. Yapılan istişareler sonunda hemşerilerimizin sizlere ve Fen İşleri Müdürlüğümüze gelerek yaptıkları istek ve şikâyetleri bizzat yerinde inceleyerek, doğru hizmeti götürmeye çalıştık. Elbette 2017 yılında programda yetişmeyen bazı işler oldu. Bunları en asgari seviye indirerek, yüzde doksanın üzerinde bir gerçekleşme ile tamamlandı.”

Kaynak

Başkan Acar, “Havaların ısınması ile birlikte soğuk asfalt serim işlemlerimiz devam edecek.  Bir önceki yıl içerisinde eksik kalan bölgelerimiz aynı şekilde çalışma programına alınarak düzeltmelerimizi yaptık ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yine aynı yatırım programı kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahallerimiz için üç milyonluk bir kaynak sağlayarak sıcak asfalt serim işlemini ve sathi kaplama yol yapımını, inşallah bu sene gerçekleştireceğiz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız istişareler sonunda grup yollarımız sıcak asfalt kaplanarak vatandaşlarımızın ulaşımlarını kolaylaştıracağız.  DSİ ve İSKİ yetkilileri ile yaptığımız çalışmalar sonucunda ise, baraj yapımı sebebi ile zarar gören yolların asfalt yapımı tamamlanacak. İnşallah bu çalışma programımızın ve toplantımızın hayırlara vesile olmasını yüce Allah’ dan niyaz ederim” dedi.

4 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 635 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU