Günün Tarihi:18 Ocak 2021

‘Etle tırnak gibiyiz’


Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç’i ziyaret etti. Soğuk, “Son günlerde Söğütlü ve Ferizli arasında husumet varmış gibi algı oluşturulmak isteniyor. Birliğimizi bozmak isteyenler asla fırsat vermeyeceğiz. Söğütlü ve Ferizli et ile tırnak gibidir” dedi.

El ele hizmet

Söğütlü 2. OSB’nin bakanlık tarafından onaylanmasının ardından Söğütlü’ye ve bölgeye hayırlı olmasını temennisinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Soğuk, “Bölgemiz hızla gelişiyor. İnşallah daha da gelişecektir. Sayın başkanla el ele verip birlikte bu bölgelerimizi kalkındıracağız. Son günlerde Söğütlü ve Ferizli arasında husumet varmış gibi algı oluşturulmak isteniyor. Böyle bir şey düşünülemez, olamazda. Bunların AK Parti yönetimlerine karşı yıpratma çabası olduğunu biliyoruz. Birliğimizi bozmak isteyenler asla fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

Önce insan

Soğuk, “Komşu komşunun daima külüne muhtaçtır. Dolayısıyla Söğütlü’ye gelen her hizmet, Söğütlü kadar Ferizli ilçemize de fayda sağlayacaktır. Aynı şekilde Ferizli’ye yapılan her hizmette Söğütlü’ye katkı sağlayacaktır. AK Parti hükümetimiz ve devletimiz birlik ve beraberlik ruhu içerisinde hizmet üretmeye devam ediyor. Bizlerde aynı bilinç ile gerek milletvekillerimiz, gerek büyükşehir belediyemiz, gerekse komşu ilçelerimizle birlikte çalışmalarımızı şekillendirmeye devam edeceğiz. Önce insan anlayışı ile birlik ve beraberlik içerisinde hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hayırlı olsun

Geriye baktığımızda Söğütlü’ye yapılan OSB’den Söğütlü kadar Ferizli’de yararlanmaktadır. Hatta Söğütlü 1. OSB gündemde iken ben il genel meclis üyesiydim. O zamanlar OSB’nin bu bölgeye kurulması ile ilgili sıkıntılar vardı. Bizler Milletvekilimiz Sayın Ayhan Sefer Üstün ve Söğütlü meclis üyeleri ile birlikte OSB’nin bu bölgeye kurulması için elimizden gelen gayreti göstermiştik. Bugün Söğütlü 1. Organizeden hem Söğütlü hem de Ferizli halkı yararlanmaktadır. Söğütlü ve Ferizli et ile tırnak gibidir.  Bugün bu birlikteliğimizin nişanesi olarak Sayın Söğütlü Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Bölgeye kurulacak yeni OSB’nin hayırlara vesile olmasını temenni ettik. İnşallah Söğütlü’ye ve bölgeye hayırlı olsun” dedi.

‘Fırsat vermeyeceğiz’

Ziyaretten çok memnun kaldığını ifade eden Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Biz hızlı kalkınan iki komşu ilçeyiz. Birbirimizle hiçbir zaman husumet içerisinde olmadık. Sayın başkanımızla daima fikir alışverişinde bulunduk. Aramızı açmak isteyenlere o fırsatı vermeyeceğiz. Aynı şekilde birliktelik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi ve nazik ziyaretlerinden ötürü Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a teşekkür etti. 

5 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 548 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU