Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Karakullukçu’ya ziyaret


Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Birlikte Arfiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundular.

Miras

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından Sorumlu Genel Başka Yardımcısı Erol Ulu’nun da bulunduğu ziyarette Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, “Arfiye ilçemiz tam bir kültür mozaiğinden oluşmaktadır. Belediye olarak imkanlarımız dahilinde bulunan derneklerimizin hepsine sosyal ve kültür etkinliklerinde gerekli desteğimizi, teknik personellerimizle ve araç gereçlerimizle yardım etmeye çalışıyoruz. Kültür çocuklarımıza gelecekte bırakacağımız bir birlerini seven saygı gösteren miras olacaktır” diye konuştu.

Hedef

Sakarya Balkan Göçmenleri Derneği Başkanı Erdinç Bilaloğlu, “Derneğimiz, 1989 yılında Bulgaristan hükümetinin zorunlu olarak anavatanımıza gönderdiği günlerde, ailelerinin bir araya gelmesini sağlamak ve hayatta tekrar tutunmak için mücadelesinde yardımcı olmak amaç ile kuruldu. Beşköprü Camisi’nin yanında derneğimiz adına yeni misafirlerimizi ağırlayabileceğimiz bir sosyal kültürel amaçlı başlattığımız temelini de attığımız inşaatımız devam ediyor. Hedefimiz 2018 yılı sonuna kadar bitirmek” şeklinde konuştu.

Temsilcilik bürosu

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Ulu, “Konfederasyonumuzun 47 ilde bölge federasyonlarımız ve 300 aşkın derneklerimiz bulunmaktadır. Yurt içinde ve Yurt dışında da temsilcilik bürosu açmak içinde çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.

 

5 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 708 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU