Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Isır ‘Vatandaş istemiyor’


CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, daha önce iktidara yönelttiği sorulara yenilerini ekleyerek Söğütlü halkı ve Söğütlü Belediyesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

OSB ve göl

Isır sorularına şu şekilde devam etti; Gölet yapımına yeni başlanırken birden OSB nerden çıktı? Söğütlü’de Kantar Mahallesi’nde bir OSB ve gölet yapılma aşaması var. OSB ve gölet aynı topraklar üzerinde. Kantar Mahallemizde 200 dönüm arazi istimlâk edildi ve gölet çalışmaları başladı. Sağlam zemin bulundu. Mahalleli sulamayı daha rahat yapacağız diye düşünmeye başladılar. Buraya kadar her şey yolunda gidiyor. Hikâye bundan sonra başlıyor. 200 dönümlük araziye yapılacak göledin içinde bulunduğu ( 3Bin) dönümlük arazi üzerine OSB kurulmak isteniyor. Devletimiz OSB içine neden gölet yapıyor?

Kabahat

Isır, “Söğütlü Belediyesi OSB yapılmasını neden bu kadar çok istiyor? Kantar’da tüm tarım arazisini OSB içine alıyor. Vatandaşa arazi kalmıyor. Kantar’da yaşayan halkın geçim kaynağı hayvancılık ve tarım. Köylü OSB istemiyoruz diyerek eylem yapıyor.  Söğütlü Belediye Başkanı OSB içine 5 bin konut yapacağız diyor. Söğütlü Belediye Başkanı ikinci açıklamasın da yanlış söyledim diyor 5 bin konut değil 4 bin konut yapacağız. Özrünüz kabahatinizden büyük sayın Başkan. OSB yetkilileri bir toplantı yapıyorlar. Amaç, OSB’de çalışacak işçileri köylerimizden istihdam edeceğiz demek.”

Otel

Isır, “OSB içine 5 yıldızlı Otel yapacaklarını açıklıyorlar. Yaşamımızda, OSB içinde en az 4 bin konut ve 5 yıldızlı otel görmedik, duymadık. Bölgeyi gezince her şeyi anlıyorsunuz. 3bin dönümlük arazi ormanın bitiminde başlıyor, ortasında bir kuruş ödemeden devlete yaptırılan gölet ve etrafında 4bin konut.  Kantar halkı itiraz ediyor, yapmayın diyerek gördükleri her yetkiliye yalvarıyorlar, kimse seslerini duymuyor. Yetkililer ‘köyde yaşayan vatandaşlar’ istiyor diyerek sahte imzalarla dolu dosyalar gösteriyorlar. İmzalara baktığınızda tek kalemden çıktıklarını anlıyorsunuz. Kantar sakinleri Ankara’da Sanayi Bakanı ile görüşmek istiyor günlerce bekledikleri halde görüştürülmüyor.”

Kim engelli

Isır, “Kantarlılar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün mübadele yıllarında Türkiye ye getirdiği muhacir ve tatar Türkleri yüzyıl boyunca toprakları korumuşlar. Sayın Söğütlü Belediye Başkanı, bizler bu sorunun sonuna kadar takipçisi olacağız, daha önce bu araziyle ilgili açıklamalar yapmıştık.  Ankara’ya gidip yetkililerle görüşmüş, OSB yapılacak diyerek açıklamalar yapmışsınız. Söğütlü Belediye Başkanı OSB oraya yapamazsınız! Yüksek Okul yapıyorum diyorsunuz, siz ilk önce Üniversite ile elinizde protokol var mı? Onu açıklayın. Söğütlü ‘de SGK yer vermenize rağmen, Söğütlü Sosyal Güvenlik Merkezi tabelası asılmasına rağmen, kim engelledi onu açıklayın” dedi.

 

6 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 1073 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU