Günün Tarihi:29 Kasım 2020

‘Benim Gözümden Sapanca’


Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan ödüllü ‘Benim Gözümden Sapanca’ konulu fotoğraf yarışması kapsamında Sapanca Anadolu Lisesi ve Şehit Albay Güner Ekici Anadolu Lisesi öğrencilerini ve Anadolu Lisesi Görsel Sanat Öğretmeni Bayram Savaş Aydoğdu’yu kampüs de ağırladı.

Gelecek nesillere

Sapanca Meslek Yüksekokulu’nda ağırlanan lise öğrencilerine ilk önce sınıf ortamında fotoğraf Hocaları Cihat Çavdar ve Servet Sezgin tarafından pratik fotoğraf bilgileri verildi. Sonrasında kampüs alanında lise öğrencileriyle doğru ve güzel fotoğraf nasıl çekilir uygulamalı olarak gösterildi. Dördüncüsü düzenlenecek olan ‘Benim Gözümden Sapanca’ konulu fotoğraf yarışmasında bu yıl ilk defa Lise Kategorisi eklendi. Fotoğraf yarışması ile gündelik hayatta kullanımı hızla artan fotoğrafın önemi, gerekliliği ve fotoğrafın şehir, kültür ve insan hayatındaki yeri liseli öğrencilerin gözünden Sapanca’nın doğal, kültürel, yapısal özelliklerinin fotoğraf yoluyla belgelenerek gelecek nesillere aktarılması amaçlanmaktadır.

Ziyaret 

Sapanca Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, lise öğrencilerine yaptığı konuşmada, “İstediğiniz zaman okulu ziyaret edebilirsiniz, her zaman her konuda yardıma hazırız” dedi. Almış oldukları fotoğraf eğitimiyle çok güzel fotoğraflar çekeceklerine inandığını ifade eden Özen, yarışmada son katılım tarihinin 25 Nisan olduğunu, sergi ve ödül töreninin 8 Mayıs’ta kampüs alanında yapılacağını, yarışmada kazananlara fotoğraf makinası, saat gibi çeşitli ödüllerin dağıtılacağı müjdesini verdi. Yarışma ile ilgili detaylara; Sapanca Meslek Yüksekokulu Facebook sayfasından, ‘Benim gözümde Sapanca 2018’ İnstagram hesabından, ‘Benim Gözümde Sapanca Geleneksel Fotoğraf Yarışması’ Facebook hesabından ulaşılabilir.

 

9 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 851 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU