Günün Tarihi:24 Kasım 2020

Babası kanserden ölmüştü sürpriz doğum günü


Adapazarı İlçesi’nde, Kanser Haftası dolayısıyla 5 yıl önce babasını gırtlak kanserinden kaybeden Yusuf Altan'a doğum günü sürprizi yapıldı.

Gırtlak kanseri

Lösemi ve Kanser Hastaları Sağlık Eğitim Derneği (KANSERDER) üyeleri, 5 yıl önce gırtlak kanseri yüzünden babasını kaybeden 5. sınıf öğrencisi Yusuf'u (11) mutlu etmek için doğum günü sürprizi yapmaya karar verdi. Çeşitli kuruluşların ve üniversite öğrencilerinin de desteğiyle dernek binasında etkinlik gerçekleştiren üyeler, müzik ve pastalar eşliğinde Yusuf'un doğum gününü kutladı.

Madalya taktı

Üzerinde kendi resminin bulunduğu pastayı kesen Yusuf, aldığı çeşitli hediyelerle mutlu oldu. Yusuf, etkinlikte Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencisi abla ve ağabeylerine desteklerinden ötürü madalya taktı. KANSERDER Başkanı Nihal Akar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kanser Haftası'nda üyeler, gönül dostları ve gençlerle Yusuf'u sevindirmek istediklerini söyledi.

Çok mutluyuz

Kanser hastasının yaşadıklarının yanı sıra ailelerde de üzüntü ve sıkıntı olduğunu belirten Akar, "Küçük oğlumuz da babayı kaybetti. Onun da üzüntüleri, tabii ki travmaları var. Doğum gününü böyle sürprizle yapalım dedik. Güzellikler paylaştıkça çoğalır, acılar paylaştıkça azalır. Biz bu düşünceyle yol alıyoruz. Bugün de bunlardan birini burada yaşıyoruz. Çok mutluyuz." diye konuştu.

Plaket takdimi

KANSERDER Başkanı Akar, etkinlikte kuruldukları günden bugüne kadar kendilerine destek olan İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Derneği, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği, Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü, ADAWOS Sakarya Vosvos Grubu, diğer kuruluşlar, esnaf ve üniversite öğrencilerine plaket takdim etti.

Saçlarını bağışladı

Öte yandan etkinliğe katılan Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Berra Serbest (12) de lösemili çocuklar için uzun süre baktığı saçlarını kestirerek onlara peruk yapılması için bağışladı. Kestirdiği saçlarını Akar'a teslim eden Serbest, kardeşlerine moral olması amacıyla böyle bir şey yaptığını belirterek, "Bir daha ki sefere daha fazla uzatıp daha çok bağış yapmak istiyorum." dedi. Akar da anlamlı desteğinden ötürü minik öğrenciye çok teşekkür etti.

 

9 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 595 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU