Sakarya’dan büyük ilgi10 Nisan 2018, Salı

8 bin 402 kişi

Türkiye genelinde 700 bine yakın kişinin başvurduğu sınava Sakarya'dan 8 bin 402 kişi katıldı. Engelli ve mahkumların da katıldığı yarışmanın ödül töreni ise mayıs ayında yapılacak.  Her yıl artan bir katılımla gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması Sınavı bu yıl da büyük ilgi gördü. Yarışma hakkında bilgi veren ve Sakarya'daki sınavı organize eden Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Dernek Başkanı Alaaddin Ağcadağ, “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz teması ile uluslararası çapta düzenlenen ve konusu ‘Kur'an ve Sünnet Bütünlüğü’ olan yarışmaya yurt içi ve yurt dışından 700 bine yakın kişi başvurdu” dedi.

Okullar

Ağcadağ, “Türkiye geneli Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen, ilimizde de Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneğinin organize ettiği Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmasının, Yazılı sınavı il merkezinde Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Adapazarı İmam Hatip Ortaokulu, Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Yenikent İmam Hatip Ortaokulunda ve ilçe merkezindeki okullarda yoğun bir katılımla yapıldı. Katılımcıların yaşlarına göre belirlenmiş 11 ayrı kategoride düzenlenen yarışma, Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde oldu” şeklinde konuştu.

Geyveli mahkumlar

Yarışmada dereceye girenlere Türkiye geneli umre, para ödülü, bilgisayar ile çeşitli ödüller verileceğini kaydeden Ağcadağ, “Yarışmaya vermiş oldukları desteklerinden dolayı Sakarya Büyükşehir, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, sivil toplum kuruluşlarına, gönüldaşlarımıza ve Sakaryalı hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi . Düzenlenen yarışmaya özel gözetmenler eşliğinde engelli vatandaşlar ile Geyve-Ferizli ve  E-T Tipi cezaevlerinde oluşturulan sınav noktalarında mahkumların da katıldı.

Tören

Sakarya'daki yarışmada dereceye girenlerin ödül töreni 11 Mayıs tarihinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi AKM(Adapazarı Kültür Merkezi) Tiyatro Salonunda gerçekleştirileceği açıklandı. Yarışmanın il ödülleri olan A, B, C, D, E ve F kategorilerinde ilk 3 dereceye giren yarışmacılar tam, yarım ve çeyrek altınla ödüllendirilecek. Türkiye genelinde dereceye girenlere ödülleri ise 12 Mayıs'ta İstanbul CRR'de düzenlenecek törenle takdim edilecek.

 

Bu haber toplam 932 defa okundu.