Günün Tarihi:13 Temmuz 2020

Farkındalık için buluştular


Adabilim Okulları, ‘Erken Yaşta Farkındalık’ projesi kapsamında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet bölümü öğrencilerini okullarında ağırladı.

Sunum

Sosyal Hizmet bölümü öğrencileri proje ile çocukların toplumsal yaşamdaki görevlerini bilmesi, yakın çevresi dışındaki insanlarla empati düzeyini geliştirebilmesi ve engelli insanların sosyal hayatta yaşadığı problemlere farkındalık kazandırılmasını amaçladıklarını ifade ettiler. Bu kapsamda Adabilim Okulu 5. ve 6. Sınıf öğrencilerine okulun konferans salonunda yaklaşık yarım saatlik bir sunum gerçekleştirdiler. Sunum sonrası, öğrencilere engelli olarak hayata devam etmenin zorluklarını kavramalarına yardımcı olacak hem eğlendiren hem de düşündüren oyunlar oynadılar.

 ‘Engelli adayıyız’

Adabilim Okulları Rehber Öğretmeni Sabire Girgin etkinlikle ilgili olarak, “Adabilim Okulları olarak üniversite öğrencilerimizin projesine katılım sağlamaktan memnuniyet duyduk. Unutmamalıyız ki engelli olmanın hiç kimsenin kendi tercihiyle seçtiği bir durum değil. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizde öğrencilerimize bu etkinlik vasıtasıyla onların sosyal yaşamda yaşadığı zorluklara dikkat çekme ve öğrencilerimize aktarma fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.

11 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 813 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU