Günün Tarihi:10 Nisan 2020

80 bin kursiyer SAMEK’lerde


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) yılsonu sergilerinin ikinci programı Sapanca’da gerçekleştirildi.

Sergiye katılım

Sapanca SAMEK kursiyerleri tarafından yıl boyunca hazırlanan eserler Sapanca SGM’de sergilendi. Programa Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun eşi Esma Balkanlıoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, AK Parti İlçe Başkanı Yunus Gümüşel, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, öğretmenler ve kursiyerler yer aldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın müzik şöleni ile başlayan program, kursiyerlerin katılım belgeleri takdim edilerek sona erdi.

SAMEK halk üniversitesi

Sapanca yılsonu sergisinin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, “Bizler Büyükşehir Belediyesi olarak belediyecilik anlayışının sadece altyapı, teknik hizmetler ve mühendislik çalışmalarından olmadığını düşünüyor ve sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak kültür sanat çalışmalarına ağırlıklar veriyoruz. Bir halk üniversitesi gibi çalışan SAMEK kurslarımız ile 80 bin hemşehrimize eğitimler sunduk. Bizler içerisinde bulunduğumuz 2017-2018 eğitim yılı döneminde toplam 20 kurs merkezinde 91 branşta 10 bin vatandaşımıza eğitim vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl boyunca eğitim öğretim faaliyetlerinde aktif rol alan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sertifikalar verildi

Kent Orkestrasının gösterisi ile başlayan serginin açılış kurdelesini protokol üyeleri ile birlikte sahnede kesen Bayan Balkanlıoğlu, kursiyerlere sertifikalarını verdikten sonra sergiyi gezerek geleneksel sanatlar, güzel sanatlar ve el sanatları branşlarında ortaya çıkarılan eserleri inceleyip usta öğreticiler ile kursiyerleri tebrik etti. 

12 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 514 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU