Günün Tarihi:18 Ocak 2021

Kahveci’den Eroğlu’na cevap


AK Belde A.Ş. Şirket Müdürü Nail Kahveci Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Doğan Eroğlu tarafından yöneltilen sorulara cevap verdi.

Sorular

Eroğlu, “AK Belde A.Ş. de taşeron olarak çalışanların bankalardan alınan promasyonları ne oldu neden hak sahiplerine verilmedi ve parası olmayan borç batağında olan Şirket nasıl oluyor da bankalara borçlanarak Yıldız Konutlarını satın alıyor” sorularını yönetmişti.

Ekonomik

Kahveci, Yıldız Konutları ile ilgili olarak Eroğlu tarafından sorulan soruya şu cevabı verdi; “Şirket katıldığı ihaleler ve uğraştığı tüm ticari faaliyetlerinde kar etmek ve başarılı olmakla yükümlüdür. Makul bir kazançla ve alıcıya banka kredisi kullandırılmadan daha ekonomik şartlarda konut edinmelerini temin için Şirketimiz Yıldız Konutlarına yatırım yapmıştır.”

Kadro

Kahveci promosyonlarla ilgili ise “Hükümetimizin taşeron işçilerle ilgili yaptığı yasal düzenlemeler çerçevesinde ülke genelinde 900 bin kişinin kadroya geçirilmesi şirketler aracılığı ile yapılmaktadır. Bu konu rutin olmayın orijinal bir durum olması hasebiyle oturmuş bir uygulamadan söz etmek için zamana ihtiyaç vardır. İşçilerin kadrolara geçişleri Nisan 2018 ayı sonuna kadar devam edecektir. Sicilli olanların durumlarının Bakanlık tarafından incelenmesinin ardından taşeron işçilerden kadroya geçenler ancak Mayıs ayı içinde net olarak belli olacaktır. Bu konuda Şirketimizin görevi ve sorumluluğunun ne olduğu hususu henüz belli değildir. Taşeron işçilerin yeni sözleşmeleri ve o sözleşmelerden doğan hediye çeki, promosyon vs. gibi hakları yetkilendirilen kurum kuruluşlar tarafından icra edileceği açıktır” ifadelerini kullandı.

Hassas

AK Belde A.Ş. Müdürü Nail Kahveci açıklamasının son bölümünde şu görüşlere yer verdi; “Bu sürecin en yakın takipçisi işçilerin hak ve hukukunu korumak ve kollamakta hassas olduğu bilinen Belediye Başkanı Hasan Akcan’dır. Yapılan açıklamalar ve haberler tamamen spekülasyon yönelik olduğu, somut bilgilere dayanmadığı aşikardır. Bu tür haber ve söylemlerin yerine hükümetimizin konuyla ilgili yasal düzenlemeleri sonrasında kurumların (Belediye ve Şirket) uygulamalarının esas alınarak takip edilmesi en sağlıklı yöntemdir.”

 

14 Nisan 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 646 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU