Günün Tarihi:25 Ekim 2020

Altuğ bitkicilerle buluştu


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, süs bitkileri üreticileri ile sektör toplantısında bir araya geldi.

İlimize katkısı büyük

Toplantıya, SATSO 1. Meslek Komitesi üyeleri, SAKARYA-BİR Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yaşar, S.S. Sapanca İlçe Merkezi ve Kırkpınar Beldesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kubilay, Arifiye Süs Bitkileri Kooperatifi Başkanı Özcan Çetin, Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman ve çok sayıda üretici katıldı.

Desteğe hazırız

 Sektör toplantısında konuşan Başkan Altuğ, “süs bitkileri sektörü Sakarya için önemli. Eylül ayında düzenlenmesi planlanan  Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali hem sektör hem de Sakarya ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Festivalin sürekli hale getirilerek sektörde markalaşmanın önünde açılacak.  SATSO olarak bu festivalin gerçekleşmesi ve süreklilik kazanabilmesi için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Festival

Toplantıda konuşan, Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi’nin İmtiyaz Sahibi Remzi Adıyaman, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali hakkında detaylı bilgiler verdi. Sakarya’daki üreticinin ulusal ve uluslararası rekabetteki gücünü artırmak amacıyla organize edilen festivalin 27-28-29-30 Eylül tarihleri arasında Sapanca – Kırkpınar eski havaalanında düzenlenmesi planlandığını belirtti.

Fuarın önemi arttı

Fuar özelliğine sahip olacak olan bu festivalin en büyük artısının üretim tesislerine yakın olması olduğunun altını çizen Adıyaman, “Sakarya üreticisi stantlarda sergilediği ürünüyle birlikte üretim tesislerini de ziyaretçisine gezdirme şansını bulacak. Artık günümüzde ticareti artırabilmek için lokal fuarların önemi git gide artıyor. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkileri Festivali üreticilerin talepleri doğrultusunda ortaya çıktı ve projenin gerçek sahipleri başka SAKARYA-BİR (Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği) olmak üzere kooperatif ve üreticilerdir” dedi. 

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 582 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU