Günün Tarihi:1 Mart 2021

Eymen’i kaybeden ailenin kız çocuğu oldu


Acılı baba, ‘‘Esma'yı Allah'ın mucizesi olarak seviyorum!’

Adapazarı’nda kısa bir süre önce SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastası 8,5 aylık evlatları Eymen'i kaybetmenin acısını yaşayan Metin ve Neziha Çapkın çiftinin yüzü, dünyaya gelen kızları Esma ile gülmeye başladı.  

Yardım toplanmıştı

Yaklaşık bir yıl önce Metin (33) ve Neziha Çapkın (32) çiftinin ilk bebekleri olan ve 6,5 aylıkken doktorlar tarafından "Tip1 Spinal Müsküler Atrofi (SMA) - Gevşek Bebek Sendromu" teşhisi konulan Eymen'in tedavisi için yardım kampanyası başlatılmıştı. Kampanya kapsamında yardımseverlerin de desteğiyle ihtiyaç olan 4 ilaçtan 2'sinin parası toplandı ancak 8,5 aylık Eymen bebek, doktorların tüm müdahalesine rağmen 22 Mayıs 2017'de hayata gözlerini yumdu.

İkinci bebek

Eymen bebeğin vefatıyla büyük üzüntü yaşayan acılı aile, o gün ikinci bebeklerinin olacağı müjdesini aldı. Çapkın çifti, 4,5 ay önce dünyaya gelen kızları Esma'da SMA hastalığı olup olmadığına ilişkin gerekli tetkikleri yaptırdı. Esma bebekte  SMA hastalığıyla ilgili herhangi bir bulguya rastlanmaması ailenin yüzünü daha güldürdü.  

Herkese minnettarım 

Baba Çapkın, SMA hastalığı nedeniyle tedavi gören 8,5 aylık oğlu Eymen'i çok mücadele etmelerine rağmen yaklaşık 1 yıl önce kaybettiklerini anımsattı. Evlat acısının bir baba için tarif edilemez olduğunu vurgulayan Çapkın, "Öyle büyük acının ardından böyle güzel bir kızımız oldu. Sağlıklı çok şükür. Bütün testleri sonuçlandı. SMA ile alakalı hiçbir bulguya rastlanmadı, Allah'a şükürler olsun taşıyıcı bile değil. Rabbim bütün evlat sahibi olmak isteyenlere sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah. Bu hastalıkla mücadele eden yavrularımıza Rabbim şifalar versin." diye konuştu. 

Sakaryaspor camiası

Eymen için başlatılan kampanyaya en büyük desteği Sakaryaspor camiasının verdiğini anımsatan Çapkın, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kulüp Başkanı İsmail Gürses, taraftar grubu "Tatangalar", tribün liderleri, sivil toplum kuruluşları, diğer kulüpler, yardımsever insanlara, akraba ve tanıdıklarına teşekkür etti. 

İnsan sağlığı

Bu ülkede birçok şeye yatırım yapıldığını, en çok yatırım yapılması gerekenin insan sağlığı olduğunu vurgulayan Çapkın, "SMA'lı çocuklar, çok akıllı çocuklar. Bunu bilim söylüyor, sadece bu çocuklarda kas hastalığından dolayı bir hareketsizlik var. O yüzden umut ediyorum ki devletimiz bu çocuklara daha çok sahip çıkacak, bunları bir şekilde hayatta tutmaya çalışacak. İnşallah o güzel günleri Allah ömür verirse hep beraber göreceğiz. SMA'lı ailelere Allah'tan kolaylık diliyorum." diye konuştu. 

Vefatında öğrendik

Çapkın, yaşanan acılardan sonra Esma bebeğin hayatlarına girdiğini anlatarak, "Ben onu Allah'ın mucizesi olarak seviyorum çünkü Esma'nın dünyaya gelecek olduğunu Eymen'in vefatında öğrendik. Çok şükür kucağımızda. Böyle şirin, minik bir kızımız oldu. Sağlıklı elhamdülillah." ifadelerini kullandı. (A.A.)

 

 

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 931 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU