Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Öğrencilerden özel program


Adabilim Okulları Din Komisyonu Miraç Kandili münasebetiyle okulun konferans salonunda öğrencilere yönelik bir program gerçekleştirdi.

Programa Karapürçek Eğitim ve Kültür Derneği idarecisi Yahya Burnaz ve Hafız Resul Kaymak konuşmacı olarak katıldılar. Hafız Resul Kaymak’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Yahya Burnaz öğrencilere Miraç hadisesi ve gecenin önemine dair kısa bir sohbet verdi. Miracın peygamberimizin Cenab-ı Hakkın huzuruna yükseldiği ve ümmeti Muhammed için müjdelerle döndüğü bir gece olduğunu ifade eden Burnaz “Efendimiz Allah’ın daveti üzerine Cebrail aleyhisselam rehberliğinde Mescidi Haramdan Mescidi Aksaya oradan semaya yüce alemlere ve huzura yükseldi. Hazreti Muhammed yolculuğu  ‘Burak’ adlı binekle seyahat etti. Beş vakit namaz bizlere bu gece farz kılındı” dedi.  Adabilim Okulları Din Komisyonu Başkanı Ömer Bektaş sohbetin öğrenciler adına çok faydalı geçtiğini belirterek vakit ayırıp davetimize icabet eden hocalarımıza okulumuz adına teşekkür ediyorum dedi. Öğrencilere ve misafirlere kandil simidi dağıtımı ile program sona erdi.

 

16 Nisan 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 622 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU