Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

LDP’den barışcıl siyahlı protesto!


Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı, 16 Nisan 2017 Pazar günü Türkiye Cumhuriyeti'nin rejimini kökten değiştiren bir referandum yapıldığını belirterek, “Referandumu yıldönümünde siyah giyerek protesto ediyoruz” dedi.

 

YSK’ya emanet

Tırpancı yaptığı açıklamasında, “Milletimiz Anayasa vasıtasıyla, seçimlerin yönetimini, "siyasetten arındırılmış, tarafsız ve bağımsız, kimseden emir almayacak, kimsenin emir vermeye cesaret dahi edemeyeceği, yüksek yargı mensuplarından" oluşan Yüksek Seçim Kurulu'na emanet etmişti” dedi.

 

Mühürsüz oylar

Tırpancı, “16 Nisan 2017 Pazar günü,  sandıkların kapanmasına dakikalar kala, YSK, millet adına kanun yapıcı TBMM'nin yaptığı gayet net bir yasanın tam tersini uygulayarak, mühürsüz pusula ve zarfların geçerli sayılmasına hükmederek, rejim değişikliği getiren referandumun sonucuna tüm yasal ve Anayasal yetkilerini aşarak müdahale etmiş, şaibe karıştırmıştır” dedi.

 

Şaibeli karar

Tırpancı, “Anayasa ve demokratik anayasal süreçleri korumakla yetkili Yargı erki Cumhuriyet tarihinin en şaibeli kararını alarak demokratik bir sürece, telafisi belki de on yıllarca mümkün olmayacak ağır bir darbe vurmuştur” dedi.

 

Amaç hatırlatma

Tırpancı, “Liberal Demokrat Parti, bu vahim kararın ve karanlık günün tarihin tozlu raflarında kaybolmaması ve gelecek nesillere de hatırlatılması amacıyla, "hayır" oyu kullanmış ve "evet" oyu verip de YSK kararının yanlış ve şaibeli olduğuna inanan tüm vatandaşlarımızı 16 Nisan 2017nin ilk yıldönümünde, bu pazartesi günü (dün) "siyah" giysiler giyerek barışçıl bir protesto eylemine davet etmiştik. Biz de bu kapsamda siyah giyindik” dedi.

 

17 Nisan 2018 , Salı Bu haber toplam 1003 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU