Günün Tarihi:22 Şubat 2020

Evlilikte İletişim Semineri


Sapanca’da ‘Evlilikte Pozitif İletişim Semineri’ gerçekleştirildi.

Sağlıklı birey

Sapanca Belediyesi ve Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortaklaşa hazırladıkları ‘Evlilikte Pozitif İletişim Semineri’ Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde TV ve Radyo Programcısı Şeyda Betül Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti. Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Hatice Sever,  “Sapanca’ya dair projeler için gönüllü olarak çalışmaya başlayan Sapanca Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak bugün ilk programımızı yapmanın heyecanını yaşıyoruz. İlk programı eğitim ve özellikle evlilikteki iletişime önem verdik. Çünkü sağlıklı bireylerin yetişmesi için sağlıklı ailelerin, ebeveynlerin olması önemli” şeklinde belirtti.

Merhem iletişim

Programcı ve Yazar Şeyda Betül Kılıç, “Yalın, kendin olmaktan vazgeçmenin adı beraberliktir. Şüphesiz bu dünyadaki en kutsal beraberlik de evliliktir. Evlilik, bugünün mutsuzluklarına karşı birlikte direniştir. Eşinin gözündeki yaşı kalbinde hissetmektir. Biz olmanın ben olmaya galip geldiği, benliğinden sıyrılma makamıdır evlilik. Boşanmaların arttığı ve boşanma nedenlerinin çeşitlendiği günümüzde, evlilik bir sanat, evlenmek değil evli kalmak alkışlanan bir meziyettir artık. Evliliğin ömrünü ise pozitif iletişim ve diyalog zenginliği belirliyor. Eşler arası tartışmalar, yanlış anlaşılmalar, uzaklaşmalar, ayrı odalarda uyumalar, evlilikte yaralar açmaya devam ediyor. Bence bu yaraların da merhemi pozitif iletişimdir” dedi.

Plaket

Eşlerin birbirlerini değiştirmek değil oldukları gibi kabul etmelerine vurgu yapan Kılıç, hayal ettiğimiz değil, kabul ettiğimizle evlenildiğini unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı. Program sonunda Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in Eşi Nurten Yılmazer, Programcı ve Yazar Şeyda Betül Kılıç’a plaket takdim etti. Programa Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Sapanca İlçe Sağlık Müdürü Arzu Bostancı, Sapanca Meclis Üyesi Ayşe Kösemen, çok sayıda Sapancalı bay ve bayan misafirler katıldı. Yazar Kılıç, programın ardından son çıkan kitaplarını okuyucuları için imzaladı.

18 Nisan 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 446 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU