Günün Tarihi:22 Mayıs 2022

Büyükşehir’den sağlam altyapı


SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’na ulaşımı sağlayacak 2. etap bağlantı yollarında kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı inşa ettiklerini söyledi.

2. etap

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehirde açılacak yeni yolları sağlam altyapı ile buluşturmaya devam ediyor. Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu’na ulaşımı sağlayacak bağlantı yollarının 2. etabı için kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı inşa ediliyor. Şehir içi ulaşıma rahatlık getiren yeni akslara her geçen gün bir yenisinin eklendiğini vurgulayan SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Bizler de yeni yolları sağlam altyapı ile buluşturmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Çalışmalara devam

Sakallıoğlu, “Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından kazı ve dolgu işleri tamamlanan, toplam uzunluğu bin 400 metre olacak Yeni Sakarya Atatürk Stadyumu 2. etap bağlantı yollarına yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve yağmursuyu hatları inşa ediyoruz. Ekiplerimiz şu an sahada çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede toplanan yağmursuları Sakarya Nehri’ne deşarj edilecek. Atıksuları ise Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nde arıtacağız. Diğer kurumların altyapı çalışmalarının da tamamlanmasının ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri güzergâhlarda sıcak asfalt ve kaldırım imalatına başlayacak. Yeni açılan ve asfalt çalışması gerçekleştirilecek bölgelerde altyapı çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu. 

19 Nisan 2018 , Perşembe Bu haber toplam 564 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU