Günün Tarihi:3 Nisan 2020

‘Okullar malzeme yapmamalı’


Başkanı Sofu ve yönetimi, 16 Nisan 2018 tarihinden itibaren Hendek Millî Eğitim Müdürlüğüne başlayan Mustafa ı makamında ziyaret ederek ‘Hayırlı Olsun’ dileklerini iletti.

‘Elimizden geleni yaparız’

Gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı tanışma, atama süreci, Hendek ve Kocaali eğitim faaliyetleri, güncel ve gündem meseleler ve Fen lisesi konularında sohbet edildi. Başkan Sofu “Farklı bir atama süreci oldu. İlçe Müdürleri yer değiştirilirken İl Milli Eğitim Müdürünün Zonguldak’a atanması süreci uzattı. Yeni İl Milli Eğitim Müdürü’nün gelmesi derken 25 gün geçti.  İlçemize hoş geldiniz görevinizde başarılar dilerim. Biz üzerimize düşen neyse elimizden geldiğince yapmaya daima hazırız. Milli Eğitim ülkemizin ve milletimizin dolayısıyla ilçemizin en hassas konusu. Bu konuda elimizden geldiğince sorunları inceliyoruz, gerekli temaslarda bulunuyoruz. Devletimiz ilçemizde son 10 yılda sürekli yeni okullar ve yeni tadilatlarla eğitime yeni imkanlar sunmasına rağmen ilçemizdeki artan nüfus ile yeni binalar yeni okullara ihtiyaç hasıl oluyor” diye konuştu.

‘Yardımcı oluruz’

Bizim birde Fen Lisesi konusunda 1 yıldır yoğun bir şekilde isteğimiz var bu konuda Ankara da temaslarda bulunduk. Sakarya Milletvekilimiz Sayın Mustafa İsen bu konuda çalışıyor. Özellikle Fen Lisesi konusunda bir kaç kez açıklama yapmamıza rağmen süreç siyasi malzeme yapılmak istendi buna üzüldük. Adı üstünde Milli Eğitim! “Milli” dendimi hepimiz tek yürek olmalıyız birbirimize yardım etmeye çalışmalıyız. Elimizden geleni samimi bir şekilde sunmalıyız. Siyasi malzeme yapmamalıyız. Kısacası bu konu vebal kaldırmaz. Hep beraber batarız; ya da hep beraber büyümek ilerlemek gelişmek için birbirimize yardımcı oluruz” diye konuştu.

Ahlaklı nesiller

Yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Cuhadar, “25-30 gün bir süre geçti. Bu süre içinde Hendek konusunda uzaktan da olsa araştırmalar yaptık. Kıyaslamalarda bulunduk fikir aldık. İlçeyi de yavaş yavaş tanıyoruz. Hendek için ülkemiz için iyi eğitimli ve özellikle ahlaklı nesiller yetiştirmek Milli bir görevdir. Bu konuda çalışmalarımız daha samimi olmalı dediğiniz gibi Milli Eğitim gibi kurumlarda eleştiriler yapıcı olmalı, herkes elinden geldiğince bu yapıya evlatlarımızı dolayısıyla geleceğimizi yetiştiren bu kuruma samimi bir şekilde yardımcı olmalıdır. Ziyaretiniz için teşekkür ederim. İnşallah Hendek için güzel hizmetler yapmaya çalışarak, Hendek gençliğini daha ahlaklı daha kültürdü daha eğitimli bir nesil olmasını sağlayarak ülkemize hizmet ederiz” ifadelerini kullandı. 

20 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 381 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU