Günün Tarihi:20 Şubat 2020

Kayıt dışı arttı


Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası Başkanı Selçuk Başak, kayıt dışı çalışan emlakçı sayısının arttığını ifade etti. Başak, mücadelenin arttırılması gerektiğini belirtti.

Yasa

Başak, “Yıllardır çıktı çıkacak, tamam, bu sefer oldu dediğimiz Emlak Komisyonculuğu Yasası ne yazık ki halen yürürlüğe girmemiştir. Kayıt dışının en çok görüldüğü ve ekonomimize en çok kayıp veren gayrimenkul satışlarındaki düzensizlik, biz kayıt altın da vergilerini düzenli ödeyen emlak komisyoncularını dayanılması zor bir sürece getirmiştir. Emlakçılar olarak hemşerilerimizin en iyi ekonomik koşullarla gayrimenkul sahibi veya kiracısı olmaları için meslektaşlarımızla çalışıyoruz. Bizim amacımız her zaman vatandaşın karlı olduğu şartları oluşturmak bunun içinde en önemli etken güvendir” dedi.

Yardım

Başak, “Sektör içinde merdiven altı diye tabir ettiğimiz kayıt dışı emlakçılar ülke ekonomisine yüksek derecede zarar vermektedir. Bununla birlikte Sakarya Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası olarak kurduğumuz Kayıt Dışı İle Mücadele Komisyonumuz maaşlı değil, gönüllü arkadaşlarımızdan oluşup merdiven altı emlakçıları ile mücadele etmeye başlamış bulunmaktadır. Haklı mücadelemizde tek başımıza bir şey yapmamızın mümkün olmadığını biliyoruz. İlgili Belediyeler, Maliye ve Tapu Müdürlüklerinden katkı ve yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

20 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 455 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU