Günün Tarihi:17 Mayıs 2021

‘İhtiyaçlara hazırlıklı olmak’


SASKİ Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Koncuk, sağlam ve modern altyapı inşa ederken akılcı projeler üretmenin ve nitelikli malzeme kullanmanın önemine değinerek, “Amacımız yaşanabilecek ani ihtiyaçlara her zaman hazır olmak” dedi.

Akılcı projeler

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Bayram Koncuk, şehrin altyapısını baştan aşağıya yenilerken malzeme kalitesine ve kullanışlılığına azami derecede özen gösterdiklerini, böylece altyapısı yenilenen bölgelerde yaşanan sorunları minimum seviyeye indirdiklerini söyledi. Koncuk, “Malzeme ve kalite noktasında sıkıntı yaşamamak, sorunlara anında müdahale etmek için hem Arifiye Hanlı Mahallesi’nde bir ana depomuz, hem de ilçelerimizde depolarımız bulunuyor. Sağlam ve modern altyapı inşa etmenin en önemli yönleri, akılcı projeler üretmekten ve nitelikli malzeme kullanmaktan geçiyor. Biz de bu kurallara en uygun şekilde hareket ediyoruz” diye konuştu.

Her gün gelişiyor

Sakarya’nın her zaman deprem gerçeğiyle iç içe olduğunu vurgulayan Koncuk, “Bu gerçek bizleri önemli tedbirler almaya itiyor. Teknoloji her geçen gün daha da gelişiyor. Gelişen teknolojiyi en iyi takip eden ve en iyi şekilde kullanan kurumlardanız. Kullandığımız malzemelerin standartlarını da son teknoloji belirliyor. Alımını yaptığımız malzemeler ciddi kontrollerden geçerek altyapıda kullanılıyor. Türkiye Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş kuruluşlar, TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre her bir kalem malzemenin testlerini yapıyor. Hemen ardından kurumumuzun görevlendirmiş olduğu Muayene Kabul Heyeti ise kabul işlemlerini yapıyor” ifadelerini kullandı.

Hazırlık

Koncuk, “Kabulünü yaptığımız malzemeler nitelikli depolama alanlarımıza alınıyorlar. Bu alanlarda bin 500 kalem ürün var. Şuanda Arifiye Hanlı Mahallesi’nde toplam 122 dönümlük bir depolama alanımız mevcut. Bunun 4 bin 100 metrekaresi kapalı alan. İlçelerimizde 910 metrekaresi kapalı olmak üzere 14,5 dönüm depolama alanımız bulunuyor. Altyapıda kullanılacak malzemelerle ilgili yerlere gönderilmeden önce buralarda da mühendislerimiz tarafından kontrol ediliyorlar. İlçelerimizin stok durumuna göre de merkez depomuzdan otomatik olarak malzeme gönderiyoruz. Amacımız yaşanabilecek ani ihtiyaçlara her zaman hazır olmak” dedi. 

20 Nisan 2018 , Cuma Bu haber toplam 651 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU