Günün Tarihi:30 Ekim 2020

Ferizli’de Fakülte sevinci


TBMM kararıyla Sakarya’da Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kuruldu. Bu üniversite bünyesinde Ferizli’ye de, Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi kurulması kabul edildi.

Büyük bir hizmeti daha ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Yıllardan beri ilçemizin eksiklerini tamamlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarımda, sanayide dev projeler yaptık. Halkımıza ilçemizi her anlamda kalkındırmanın sözünü verdik. Doğalgaz, alt yapı, hastane, OSB’ler, sulama projeleri yanında vaatlerimiz arasında bir de fakülte sözümüz vardı. Uzun zamandır ilçemize bir Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi kazandırma yönünde çalışıyorduk. Değerli vekillerimiz Mustafa İsen ve Ayhan Sefer Üstün ile birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde Ferizli Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi TBMM tarafından onaylandı. Artık ilçemiz bir marka şehir haline geliyor. Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi önemli bir fakültedir. OSB’ler ile birlikte fakültemiz ilçemize büyük bir güç katacaktır. Ülke Standartlarında önemli bir ilçe haline gelmekteyiz. Kendi kendine ilçe olma yolunda büyük bir hedefi daha gerçekleştirmiş bulunuyoruz. İnşallah Ulaştırma ve Lojistik Fakültemiz kısa zamanda kurulup ilçemizde hizmet verecektir. Sözümüzü tuttuk ve Fakültemizi şükürler olsun açıldı. Özellikle başta değerli milletvekillerimiz Sayın Mustafa İsen ve Sayın Ayhan Sefer Üstün’e ilçem adına teşekkür ederim. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

21 Nisan 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 703 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU