Günün Tarihi:27 Kasım 2020

‘24 Haziran’da ışık doğacak’


CHP Adapazarı İlçe Danışma Kurulu’nda konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “AKP 16 senedir inançlarımızı istismar ederek siyasetini sürdürdü. Ama 24 Haziran’da Türkiye’de yeni bir ışık doğacak” dedi.

Danışma kurulu

Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı İlçe Örgütü’nün Danışma Kurulu Toplantısı dün Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, İl Başkanı Erdoğan Isır, Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

‘Sakarya kadersizliği’

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumasının ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş gerçekleştirdi. İlçe kongresinin ardından hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını ifade eden Kurtuluş, “Hedefimiz öncelikli olarak yapılacak olan belediye seçimleriydi. CHP’nin Sakarya’daki bu kadersizliğini yıkmak istiyorduk. Uzun zamandır Sakarya’da bir belediyemiz yok. Bunun iktidar olma yolunda ne kadar etkili olduğunu biliyoruz” dedi.

Baskın seçim

Türkiye gündeminin değiştiğini vurgulayan Kurtuluş, “Her ne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erken seçim ülkeye ihanettir dese de 24 Haziran’da bir baskın seçim ile karşı karşıya kaldık. Bu bizim çalışmalarımızı değiştirmeyecek. Biz buna hazırız. 4 aydır alandayız, bu çalışmalarımıza devam ediyoruz. Toplum da seçime hazır, çünkü çiftçilerimiz artık tarlalarını ekemez oldu. Esnaflarımızın birçoğu borç batağında” şeklinde konuştu.

‘Kurtuluşun partisiyiz’

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent ise, “ Ülkemizin kronikleşmiş sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bu sorunların ne olduğunu önümüzdeki baskın seçimleri bahane ederek insanlara anlatmalıyız. Bunu yaparken bence en önemli şey birlik ve beraberliği eyleme dökmektir. Umarım tek adam rejimini hep birlikte yıkacağız ve kurtuluşun partisi olduğumuzu bir kez daha kanıtlayacağız” ifadelerini kullandı.

‘Her zaman hazırız’

Taşkent’in ardından kürsüye çıkan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bu kadar kısa süre içinde bir erken seçimi beklemediklerini söyleyerek, “ Ancak biz her olasılığa hazırlıklı bir partiyiz. 65 değil 40 gün içinde yapsalar bile CHP’den binlerce Tayyip Erdoğan çıkar, binlerce AKP’de siyaset yapanlardan çok daha kaliteli ve bu ülkeye hizmet edecek insan çıkar. Çok kısa süre içinde Cumhurbaşkanı adayımızı da açıklayacağız. Toplumun tüm kesimlerine hitap edecek bir adayla yola çıkmak istiyoruz. Yoksa CHP’nin her ferdi AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan çok daha iyi siyaset yapar” dedi.

‘Utanacak bir şey yok’

Akar, “ Arkamıza baktığımızda utanacağımız ve ürkeceğimiz hiçbir şey yok. CHP yaptı bunlar sattı. 16 yılda bir tane eserini gösteremezsiniz bu iktidarın. O övündükleri yollar, tüneller ve hastaneler özel sektör tarafından yapılan yapılardır. Onun için CHP’yi anlatırken utanacak bir şeyimiz yok. 16 yıl önceki problemlerin hepsi büyüyerek devam ediyor insanlara bunları anlatmalıyız” ifadelerini kullandı.

‘Tarihten silinir’

İnsanlara yaşamlarını sorgulatmak gerektiğini dile getiren Akar, “ Çözümün de kendi ellerinde olduğunu göstermemiz gerekiyor. Dertlerini sandıkta çözebileceklerini anlatabilirsek inanın AKP tarihten silinebilir. Demokratik bir ülkede AKP diye bir partinin olmaması gerekiyor. Böyle bir partinin demokratik bir ülkede yaşaması mümkün değildir. Maalesef 16 senedir inançlarımızı istismar ederek siyasetini sürdürdü. Ama 24 Haziran’da Türkiye’de yeni bir ışık doğacak. Bu ışık hepimizin özlemini duyduğu demokrasiyi, hukuk devletini ve ifade özgürlüğünü Türkiye’ye yeniden getirecek. Bir gün bu insanlardan da hesap sorulacak unutmayın. Türkiye özgür devletine kavuşacak” dedi.

Kocaman aile

CHP’lilerin vatan bağı ile birbirlerine bağlı kişiler olduklarını dile getiren CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, “ Biz gönül bağı ile birbirine bağlı kocaman bir aileyiz. Bu aile bir cumhuriyet nasıl kurulur bundan 94 sene önce Dünya’ya göstermiştir. Sıra bu cumhuriyeti yıkıp yerine başka bir rejimiz getirmek isteyen anlayışa karşı bu ailenin vereceği mücadele gününe gelmiştir. Aşama aşama başlayarak ülkeyi bu hale getirdiler” dedi.

Tarım alanları

Sakarya’dan örnekler veren Özkoç, “En merkezi yerdeki rant alanlarını yandaşlarına verdiler. Sakarya’ya ait olan stadın yeri dahil olmak üzere bütün rant alanları AKP’li yandaşların eline geçmiştir. Tarım alanları imara açılmıştır. Buradan Kayalar Köyü’ne giderken Türk Traktör Fabrikası’nın kurulduğu arazi birinci sınıf tarım arazisidir. Merkezden trene binerek ülkenin her tarafına giden insanların yollarını kesmişlerdir. Depremde yıkılan Sakarya’da hasarlı binalar hala ayakta ve boyanarak öğrencilere kiralanmaktadır. İki katlı binalara izin verilmeyen Sakarya’da 7 katlı Cadde 54 kurulma aşamasındadır. CHP’den başka Sakarya’da sesi çıkan başka bir parti yoktur” şeklinde konuştu.

‘Uğurlar olsun’

Özkoç, “ FETÖ’ye bugüne kadar imkanlar sağlayarak 15 Temmuz Darbesi’nin önünü açan ve 300’e yakın şehidin olmasının tek bir suçlusu vardır adı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. 16 yıldan beri tek bir fabrika açmamış, ülkeyi bataklığa sürüklemiş bir siyasi partinin başındaki kişiye bu kürsüden sesleniyorum 24 Haziran’da sana uğurlar olsun. Dünya’da gidecek yerin yok. Adaletli Cumhuriyet Savcılarının karşısına çıkarılacaksın. Onun için kanımızla canımızla, kadınlarımızla gençlerimizle 24 Haziran’a hazırız. Onun için sandığa atılan her oyun takipçisi olacağız” dedi. Özkoç’un konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak soru cevap şeklinde devam etti. 

22 Nisan 2018 , Pazar Bu haber toplam 529 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU